Free obrázky pro váš web

Free obrázky pro váš web

Podmínky pro používání obrázků online vymezuje copyright. A existuje mnoho online databází, které nabízejí obrázky, které můžete přidat na svůj web bez otázky jakýchkoliv autorských práv, zdarma. Pokud se chcete vyhnout nepříjemným překvapením v podobě pokut za zneužití autorsky chráněných snímků, pojďte se podívat na několik míst, kde můžete snadno najít kvalitní snímky, při jejichž použití vám nic nehrozí.

Flickr.com

Flickr je pravděpodobně nejpopulárnější služba pro sdílení fotografií. Zde si můžete stáhnout, komentovat a sdílet obrázky. Vždy však mějte na paměti, že ne všechny snímky lze měnit nebo používat pro komerční účely a že některé vyžadují odkaz na zdroj a autora.

Můžete vyzkoušet i FlickrCC.net, což je web, který vám efektně pomůže vyhledat takové obrázky z Flickru, které jsou pod licencí Creative Commons.

Freepik.com

Freepik nabízí více než 1,3 milionu obrázků, fotografií a uměleckých děl ke stažení. Opět ale dávejte pozor, ne všechny stažené snímky mohou být použity pro komerční účely.

Designpacks.com

Designpacks je dobré místo, kde můžete najít skvělé obrázky pro hlavičku webu. Obrázky jsou seskupeny do katalogů, které si můžete snadno stáhnout ve formátu .zip.

designpacks

Fotolia.com

Fotolia je jeden z nejlepších zdrojů profesionálních snímků. Najdete zde fotografie a kresby vytvořené talentovanými designéry od 0,75 €. Nachází se zde však i Free sekce.
Musíte však věnovat zvláštní pozornost jednotlivým podmínkám použití u každého snímku, který chcete využít pro komerční účely nebo který chcete upravovat, protože tyto podmínky se mohou lišit od jednoho obrázku k druhému.

Zdroj: blog.webnode.com

Komentáře

Nahoru