Dnes vyšlo 15 článků

Francouzský manažer dostával £3,500 za 12 let prázdnin doma a stěžuje si

Pro někoho je práce pouhý zdroj obživy, pro dalšího nutné zlo a pro třetího zábava s finančním bonusem. Francouzský manažer dostával zaplaceno £3,500 měsíčně za možnost zůstat 12 let v poklidu domova. Nyní se rozhodl o žalobu za náhradu škody.

Jak to celé začalo…

Charles Simon – původně zaměstnán jako státní úředník francouzské železnice – dostával vyplaceno £3,500 pravidelně každý měsíc po dobu 12let. Nyní je pan Simon na cestě k žalobě za náhradu škody. Tento neprůstřelný skandál hýbe celou Francií skrz na skrz. Státní železniční společnost SNCF nyní čelí obřímu skandálu.

Aby toho nebylo málo, zaměstnanec státní společnosti obdržel vždy jednou za rok jednorázový speciální bonus, prémii v hodnotě £430. Celých dvanáct let čekal chudák nevyužitý zaměstnanec na nabídku nové pracovní pozice, která mu byla přislíbena po pozastavení činnosti dceřiné společnosti SNCF.

 

Potenciál odhozen vniveč

Pan Charles Simon cítí dle jeho slov neoprávněné pracovní vyhoření, které bylo způsobeno téměř nekonečnou pracovní pauzou. Nic nedělání za peníze je strašlivá oběť. Nedobrovolný rentiér byl “odvelen” z dceřiné společnosti Geodis Solutions, kde byl toho času zaměstnán,  v roce 2003.

Celá prapodivná akce stála SNCF 14 miliónu liber ročně.  Ještě prapodivnější na celé akci zůstává fakt, že státní úředník byl “suspendován” po objevení jakési finanční nesrovnalosti ve formě falešných faktur v hodnotě 20 miliónů euro za rok. Na základě této skutečnosti byl uchlácholen tím, že mu bude sdělena nová forma pracovní spolupráce, která nepřišla ani za 12 let po “uklizení” pracovníka v rodné domovině. Když pan Simon ze stálého čekání již málem “vykvetl” , rozhodl se na celou věc  sepsat stížnost, kterou adresoval řediteli společnosti Guillaume Pepymu. V otevřeném dopisu “pozastavený” úředník konstatuje skutečnost, že nebýt nuceného přerušení řádné pracovní funkce, mohl být dnes na výsluní své profesní dráhy.  V neposlední řadě žádá již zmíněné uznání škody a domáhá se zasloužené náhrady.

SNFC v dluzích

 V současnosti je státní firma v dluhu 30 biliónů liber. Pokud nebude tato částka uhrazena, hrozí její zdvojnásobení dovršením roku 2025. Bohužel ze strany SNFC nedošlo ve věci  veřejného skandálu k žádnému smysluplnému vyjádření.  Ve vzduchu tak i nadále visí otázka typu: ” Jak je tohle vlastně možné?”

 

 

 

Zdroje: dailymail.co.ukquozzy.fr, img1.wikia.nocookie.net

Jmenuji se Radka a vyznačuji se tím, že ráda píši. Druhým rokem mám vlastním blog, kde se snažím psát poznatky ze svého života ironickou formou. Kromě psaní jsem instruktorka jógy, knihomol, milovník zvířat - hlavně psů a věčný snílek.

Komentáře

Nahoru