Francouzská značka Lacoste nahradila legendární krokodýlí logo ohroženými druhy zvířat

Lacoste, legendární francouzská značka oblečení, nahradila svého ikonického krokodýla jinými zvířaty, aby zvýšila povědomí o ohrožených druzích zvířat a nebezpečích, která jim hrozí. Na projektu spolupracuje s “International Union for Conservation of Nature” a část z výdělků z nových polo triček věnuje na záchranu ohrožených druhů.

Lacoste představila svou novou řadu deseti ikonických polo triček, kterým místo obvyklého krokodýla panují ohrožené druhy zvířat, jako např. Lemur, Kalifornský Kondor, Kakapo či Saola. Množství vyrobených polo triček pro každý druh se rovná zbývajícímu počtu zvířat tohoto druhu v divočině. Lacoste tak chce upozornit na fakt, že spousta druhů zvířat čelí vyhynutí, či už nebudou k nalezení ve volné přírodě.

Každému zákazníkovi dané druhy představí a přiblíží jim jejich problémy. Koupí tohoto trička také kupující přispívá na ochranu těchto zvířat na obnovení přírodních rezervací.

Víte třeba co je Saola? Tento plachý býložravec žije v horách ve Vietnamu a Laosu. Na hranici vyhynutí je kvůli rozsáhlému pytlačení v dané oblasti a kvůli tomu je jedním z mála větších savců v takto kritické situaci.

Lacoste - Saola

Lacoste – Saola

Zdroje: BoredPanda

Lacoste pro ochranu zvířat

Lacoste pro ochranu zvířat

Lacoste pro ochranu zvířat

Lacoste pro ochranu zvířat

Lacoste pro ochranu zvířat

Lacoste pro ochranu zvířat

 

 

Vystudovala humanitní studia na UK. Kávoholik, cestovatelka a spolumajitelka Kavárny Kočičí v Karlíně. Ve volném čase zpívá s kapelou a hraje v divadle. Miluje knihy, nesnáší kukuřici a její životní sen je trvale žít na Islandu.

Komentáře

Nahoru