Dnes vyšlo 1 článků

Francouz házel kočku proti zdi a chlubil se tím na Facebooku

Mladý Francouz mučil kočku tím, že ji házel proti zdi. Už to samo o sobě by bylo dost strašné. Ale ještě horší je, že se celou věcí chtěl chlubit na Facebooku, kde si proto založil speciální stránku. Avšak nepovedlo se. Sice se stal slavným, ale trochu jiným způsobem. Momentálně už sedí ve vězení.

Farid Ghilas, který vystupuje pod přezdívkou Farid de la Morlette, je mladý francouzský muž, které se natočil, jak hází kočku proti nějaké zdi na okraji města Marseille. Video umístil na YouTube a zveřejnil na Facebook.

Neuvěřitelně krutý Fared de la Morlette

Neuvěřitelně krutý Fared de la Morlette

Situaci ještě přidává, že je Farid maghrebinského původu. To je ve Francii asi něco takového, jako u nás příslušník romské komunity. Takže si představte, co by se dělo, kdyby se něco takového stalo u nás.

Stránka sice byla okamžitě populární, ale…

V tomto případě se okamžitě zvedla vlna odporu. Lidem se záležitost pochopitelně zdála až příliš krutá. Žádají o odstranění stránky Pour que Farid de la Morlette aille en prison pour avoir tué un chat z Facebooku. Paradoxně tato stránka během zhruba 2 dnů získala asi 150 000 lajků… Pokud jste trochu zdatnější ve francouzštině a pochopíte kontext, můžete o zrušení stránky požádat i vy. Objevila se tam navíc totiž ještě fotka, na které kdosi drží v ruce uříznutou psí hlavu. Tím Farid jen přilil do ohně. Mnoho lidí tvrdí, že již o zrušení stránky požádali. Facebook tento požadavek však doposud nevyřešil.

Kočička Oscar šílený zážitek přežila.

Kočička Oscar šílený zážitek přežila.

Zato video z YouTube již bylo staženo. Tedy to původní video, které uploadoval Farid, bylo staženo, protože jeho obsah porušoval Smluvní podmínky YouTube. Avšak našlo se dost uživatelů, kteří takovou věc předpokládali, video si stáhli a teď ho znovu nahráli. Například ve výše uvedeném videu je celá krutá situace perfektně vidět. Podívejte se, jestli máte silný žaludek.

Snad happy end

Do hry se vložilo i francouzské hnutí Psí Anonymous. Ti zdůrazňují, že je jich mnoho a že si každého, kdo by páchal podobné věci, najdou. A zřejmě i dostáli svých řečí. Byli to pravděpodobně právě oni, kdo Farida našli a zajistili mu pobyt ve vězení.

Malá mučená kočička se jmenuje Oscar. Je to skoro neuvěřitelné, ale přežila. V současné době se léčí na veterinární klinice. Má zlomenou tlapku a je v šoku. Snad se z toho ale dostane.

I u nás v Česku se situace zdá odporná a lidé ji nenechávají bez komentáře.

“To je prostě odporný, jak může někdo tohle udělat a ještě se tím chlubit??? Na takovýhle krysy jen oko za oko..nic jiného si prostě nezaslouží,” píše na Facebooku Bára.

“Pamatuji na kauzu, kdy parta mladých lidí nechala z legrace roztrhat kočku psem, kterou před tím hladili a mazlili se s ní. Psa rozdráždili, ani za to nemohl. Okamžitě vznikla skupina Lovci bestií, díky které se je podařilo dopadnou. Skončili před soudem, i když odešli jen s podmínkou. Jsem si jistá, že se dalších pár duší zase objeví a budou se tím zabývat. Klidně se přidám,” vysvětluje Naďa, že podobné věci se dějí pořád.

Pokud i vás tato situace zasáhla, přispějte k jejímu zdárnému vyřešení. Přidejte se k petici za potrestání exemplárních viníků na AVAAZ.org. Má už přes 230 000 podpisů. Buďte další.

Zdroje: Facebook – Praví muži jsou ke zvířatům laskaví, knowyourmeme.com

Komentáře

Nahoru