Dnes vyšlo 1 článků

Tisková zpráva: Fotografie agentury Reuters pomáhají dětem

Fotografie agentury Reuters pomáhají dětem

Dnešním polednem je již osmý ročník charitativní internetové aukce nazvané Šance pro děti ve své druhé polovině. V aukci je nabízeno sto velkoformátových fotografií z celého světa pořízených fotoreportéry a spolupracovníky zpravodajské agentury Reuters. Výtěžek veřejné fotoaukce bude určen na podporu náhradní rodinné péče a na vybrané kojenecké ústavy a dětská centra.

Aktuální výše darů činí 171.000 Kč. V posledním ročníku se podařilo získat 512.500 korun.

Veřejnost se aukce může zúčastnit do 1. června 2017 na stránkách www.sanceprodeti.cz

Novinkou letošního roku je spolupráce se společností Czech Photo, která organizuje prestižní fotografickou soutěž Czech Press Photo. Díky její vstřícnosti jsou vybrané snímky po dobu aukce vystavené v galerii Czech Photo Centre v pražských Nových Butovicích, a tak dostupné široké veřejnosti.

„Naším cílem je hlavně dostat děti domů. A když se to hned nepodaří, tak alespoň pomoci v dětských ústavech zlepšit podmínky tak, aby se v nich děti cítily lépe,“ uvádí Toufik Dallal, ředitel mediální divize zpravodajské agentury Reuters ve východní Evropě. „Fotografie jsou autentické, žádné pózy či prvoplánovost. Budou reprezentativní ozdobou každého firemního i soukromého interiéru. Dobrou vůli pomoci dobré věci snad u potenciálních dražitelů vyvolá právě jejich opravdovost a exkluzivita pro budoucího majitele,“ dodává.

Letošní výtěžek poputuje do spolku Děti patří domů, kojeneckých ústavů a dětských center ve Dvoře Králové, Janovicích u Rýmařova a Zbraslavi.

Nutno zmínit, že finanční dary putují od dárců přímo k zmíněným organizacím. Vydražené finanční prostředky budou v plné výši využity na přímé potřeby pěstounských rodin a dále dětí ve výše uvedených organizacích.

O přízeň dražitelů se utká celkem 100 velkoformátových fotografií z celého světa v kvalitním hliníkovém rámu, rozdělených do tématických sekcí: Lidé, Zvířata, příroda a panorama, Sport a Různé. Pro velký úspěch je zachována také kategorie s makrofotografií přírody nazvaná Makrosvět Milana Blšťáka, předního českého fotografa.

V roce 2007 získal tento charitativní projekt světové zpravodajské agentury Reuters výroční cenu Internet Effectiveness Award v kategorii Charita.

Podrobné informace o charitativní internetové fotoaukci Šance pro děti naleznete na https://www.sanceprodeti.cz

Kontakt:

Thomson Reuters Czech Republic s.r.o.

Naďa Benešová

e-mail: nada.benesova@thomsonreuters.com

Tel.: +420 224 190 424

Mobil: +420 724 008 273

Toufik Dallal

e-mail: toufik.dallal@thomsonreuters.com

Tel.: +420 224 190 427

Mobil: +420 602 365 450

Zdroj: ČTK/Protext

Komentáře

Nahoru