Fotoaparát, který fotí sám je realitou

V tomto článku bych vám chtěl v krátkosti představit nový automatický foťák, který bude fotit za vás. Díky GPS, pěti senzorům, apod., tento fotoaparát zjistí co je nejlepší vyfotit, a následně prostě za vás stiskne spoušť. 

Asi každý znáte klasický kompaktní foťák, který, když se vám něco zalíbí, vytáhnete z kapsy a objekt si vyfotíte. Avšak dnes bych vám chtěl představit něco trošku “automatičtějšího”.

Dovolená strávená za fotoaparátem

Mám na mysli první nositelný fotoaparát s názvem Autographer, který, jak jsem říkal, fotí bez zmáčknutí spouště (a ani bez časovače či něčeho podobného). určitě znáte ten pocit, když jedete např. na nějakou tu “poznávačku”, kde vám průvodce vykládá historii města, a vy místo toho, abyste ho poslouchali tak jenom cvakáte a fotíte všechno, co kolem sebe vidíte, i když to třeba vidíte denně doma. A právě kvůli zmiňovanému neustálému focení na dovolené si nemůžete všechno prožít na plno, čemuž chce právě autographer zabránit.

Zázračný aparát

A jak vlastně toto skvělé zařízení funguje? Autographer má objektiv s pevným zaostřením a viditelností 136° a GPS pro přidání souřadnic do fotografií, což pro funkci fotoaparátu nehraje až tak moc velikou roli. Ale čím je tento aparát naprosto unikátní a zajímavý, je jeho pět senzorů, prostřednictvím nich přesně ví, kdy má něco vyfotit.

autographer08

autographer01 autographer03-640x640 autographer04-640x557

A jak mouhou vypadat výsledné snímky?autographer06-640x478 autographer07-640x478

Zdroj: www.wherecoolthingshappen.com

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru