Foto: Jak vypadá nejstarší kočka na světě?

Chytání myší si už nikdy neužije, její srst už není tak načechraná jak kdysi… a stejně má důvod slavit. Kočka Poppy totiž má 24 let, a podle Guinnessovi knihy rekordů je nejstarší kočkou na světě!

Tato kočka se narodila v únoru 1990 a pochází z Velké Británie.  V přepočtu na lidské léta jí je 114 let – je tedy o dva roky mladší než nejstarší žena na světě, Misao Okawa, která je z Japonska.

poppy-worlds-oldest-cat-guinness-records-1

Samozřejmě ke svým únorovým narozkám dostala i dort

Zdraví Poppy už přitom není nejlepší. Celý den tráví doma, je hluchá a slepá. Ale její majitelé říkají, že i přesto se chová jako pán domu. Poppy za svůj život vystřídala několik majitelů.

poppy-worlds-oldest-cat-guinness-records-2

Svůj vrchol má již za sebou, ale stále si života užívá

Když ji bylo pět let, tak byla adoptována Marguerite Cornerovou a její dcerou Jacqui. Když jí bylo 10 let, tak se přestala k Jacqui a jejímu budoucímu manželovi. Nyní žije jak s nimi, tak i s jejich dvěma dětmi, čtyřmi dalšími kočkami, dvěma králíky a morčetem.

Doma se tedy jistě nenudí. A jak to, že se dožila tak vysokého věku? Recept Jacqui je jednoduchý:

Lidé se často ptají, jak je možné, že se dožila tak vysokého věku. Podle mě to je tím, že má dobrou stravu a hodně pohybu. Stále se udržuje fit chozením po baráku. A samozřejmě hodně jí. Ráno má sušenky a později dostává konzervy. Někdy dostane i kousek jídla z KFC, kebab nebo fish and chips.

A jak dlouho bude Poppy ještě žít? To si netroufá nikdo odhadovat. Už nejednou totiž měla na mále, ale nakonec se z toho dostala. Jedná se o kočku s tuhým kořínkem, a proto se nám líbí. A co vám?

poppy-worlds-oldest-cat-guinness-records-3 poppy-worlds-oldest-cat-guinness-records-4 poppy-worlds-oldest-cat-guinness-records-5 poppy-worlds-oldest-cat-guinness-records-6 poppy-worlds-oldest-cat-guinness-records-7 poppy-worlds-oldest-cat-guinness-records-8 poppy-worlds-oldest-cat-guinness-records-9 poppy-worlds-oldest-cat-guinness-records-10 poppy-worlds-oldest-cat-guinness-records-11 poppy-worlds-oldest-cat-guinness-records-12 poppy-worlds-oldest-cat-guinness-records-13 poppy-worlds-oldest-cat-guinness-records-14zdroj: dailymail.co.uk, guinnessworldrecords.com,

Komentáře

Nahoru