Foto: Jak by vypadal svět plný klasického umění místo reklam?

Kromě špinavých ulic, neproniknutelných zástup lidí a všeho předraženého mezi velké velkoměstské problémy patří i nekonečné množství reklam. Ať už jedete kamkoliv, tak všude uvidíte blikající písmena, spoře oděné ženy a jídlo z fast foodů, které v reálném životě vypadá mnohem hůře.

A francouzský umělec Etienne Lavie se ptá: „Jak by vypadat svět bez těchto všudypřítomných reklam?“ Lavie se rozhodl tuto vizi uskutečnit – tedy alespoň pomocí počítače.gabrielle1

Lavie fotografoval pařížské ulice a malířské veledíla samostatně, dohromady je dal pomocí digitální úpravy. A výsledek je skutečně ohromující. Tyto fotografie vypadají jako z jiného světa, ale přesto působí realistickým dojmem.

Můžete zde vidět městskou utopii, kde umění má přednost před spotřebním zbožím. Podívejte se na krásnou alternativní realitu a dejte nám v komentářích vědět, co si o tom myslíte.

immaculee la_lecture La_última_cena le_songe moine_lisant pierrot Shut_Out_of-School suresnes the_three_archangels the_wandering_artist vetrata_dantesca vulcanzdroj: huffingtonpost.com, etiennelavie.fr

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru