Dnes vyšlo 15 článků

Fotky zveřejněné na internetu pomohly najít zlodějku MacBooku

Slyšeli jste již o příběhu, kdy byl ženě v kavárně odcizen MacBook Air a iPhone? Chytře si zajistila záběry z bezpečnostních kamer a fotografie zlodějky zveřejnila na internetu. Protože si o tom povídal celý svět, nakonec se povedlo. Zlodějka byla úspěšně dopadena.

Žena ze San Francisca šla v místní kavárně na záchod a nechala na stole bez dozoru svůj MacBook Air. Chvilka, kdy si odskočila, se jí stala osudnou. Jejím jediným štěstím bylo, že ji napadla ta chytrá věc vzít si záběry z bezpečnostních kamer.

Jen o pár dní později tak policie mohla zatknout ženu, která byla podle záběrů identifikována. Dvaatřicetiletá Paula Raynal byla obviněna a zadržena. Poznal ji totiž zaměstnanec Starbucks, který se o celém incidentu doslechl. Vzpomněl si, že viděl ženu ve stejných šatech, jako měla ta žena na záběrech.

laptop-stolen-cover

Raynal je v současné době obviněna z vloupání, držení kradeného majetku a falšování identity.  Čeká ji tedy dostatečné zadostiučinění. A zaslouží si to.

Není pochyb o tom, že internet má opravdu velký dosah. Příspěvek na blogu byl sdílen na Redditu, psalo o něm spoustu webů. Videozáběry z bezpečnostní kamery na YouTube vidělo během pár dní více než 200 000 lidí. V současné době už ho tam ale v originále nenajdete, případ byl vyřešen. Happy end jako z pohádky.

this-girl-has-my-macbook-air

Již před dvěma dny, kdy byla ještě zlodějka na svobodě, Ahryan Moon děkovala všem, kdo jí pomohli šířit záběry po celém světě.

Zdroj: Business Insider

Komentáře

Nahoru