Fotky na Instagramu nemusí být pouze čtvercové. Stáhněte si update

Populární sociální platforma vydala největší aktualizaci své doby. Instagram byl unikátní především tím, že povoloval fotografie a videa výhradně čtvercového formátu. Fotografie z Instagramu se potom daly sdílet na dalších sociálních sítích, nicméně díky čtvercovému tvaru bylo každému jasné, odkud fotky pochází.

Stále je možné sdílet fotografie a videa čtvercového tvaru, ale od dnešního dne je možné vkládat média obdélníkového formátu, aniž by byla oříznuta. Nemusíte z fotek odřezávat tělo, ruce, nebo své přátele.

„Ukazuje se, že 1 z 5 fotografií či videí na Instagramu nejsou pořízeny ve čtvercovém formátu. Nebylo jednoduché sdílet tento obsah na Instagramu. Velmi často došlo k ořezání přátel na skupinových fotografiích, objekty videí byly stísněné. Nyní při výběru fotografie či videa můžete kliknout na ikonu formátu. Vybrat si tak můžete mezi orientací snímku pro zachycení krajiny či portrétu namísto čtverce. Fotografie sdílená na Instagramu se přátelům zobrazí v plném rozlišení,“ píše v tiskové zprávě Instagram.

instagram update objevit

Je možné vložit čtvercovou i obdélníkovou fotku. Stačí kliknout na tlačítko v levém rohu obrázku.

Na časové ose od dnešního dne můžete zhlédnout jak klasické čtvercové, tak i obdélníkové fotky a videa. Spousta lidí se obávala, že se změní celkový vzhled a uspořádanost Instagramu. Sociální platforma tento problém vyřešila tak, že výpis fotografií se na profilu zobrazí ve čtvercovém (oříznutém) formátu. Jakmile na fotografii kliknete, zobrazí se původní varianta.

Na co ještě čekáte? Stahujte aktualizaci pro iOS a Android

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru