Dnes vyšlo 1 článků

Fotky: Chybové hlášky v reálném životě

Když se objeví nějaká chyba ve vašem počítači, prostě se zobrazí chybová hláška. Ale co když se zlomí vaše srdce? Nebo se tělu nechce vstávat z postele? Jak by se vám líbilo, kdyby i tělo zobrazovalo chybové hlášky? Bylo by to poněkud zvláštní. Ale aspoň bychom věděli, co přesně potřebuje.

Victoria Siemer, brooklynská grafička, si představila, jak by to vypadalo, kdyby byly každodenní činnosti a scény z našeho života doplňovány chybovou zprávou. Svou sérii fotografií nazvá „Human Error“ a občas ji na svém blogu Witchoria aktualizuje. Začala zhruba před dvěma měsíci.

Fotky vypadají jako polaroidové snímky. Jsou na nich květiny, abstraktní motivy i lidé. Primárně vás ale vždy zaujme chybová zpráva.

Jak ji to napadlo

Inspirace k této sérii přišla jednoho dne, když Victorii zradil Photoshop.

„Pracovala jsem na opravdu velké věci a přišla jsem o všechno,“ vysvětlila. „Byla jsem zdrcená. A vyskočilo chybové hlášení: ‚Photoshop se nečekaně zhroutil.‘ Udělala jsem screenshot tohoto vyskakovacího okna a z toho vznikla celá série.“

Zřejmě si všimnete, že mnoho chybových hlášení jej opravdu skličujících. Jedná se v nich o zlomené srdce nebo o to, že stejně všichni jednou zemřeme. Najdou se ale i výjimky, které jsou opravdu inspirující.

human-error-1

„Můj život je prosycen technologiemi,“ tvrdí Victoria. „Podlé mé chůvy byla moje první věta: ‚Mám představivost.‘ Dnes je mi 25 a přesně na tom jsem postavila kariéru.“

Podívejte se na více obrázků ze série:

human-error-2

human-error-3

human-error-4

human-error-5

human-error-6

human-error-7

human-error-8

human-error-9

Zdroje: Business Insider, Design Taxi, fotografie: Victoria Siemer

Komentáře

Nahoru