Fotka českého fotografa motivem soutěže Wildlife Photography 2015

Českému fotografovi Petru Bambouskovi se podařilo neuvěřitelné. Uspěl v jedné z nejprestižnějších fotografických soutěží světa. Nejen že do finále postoupilo dvanáct jeho fotografií, ale jedna se probojovala až do top sedmičky fotek všech savců a stala se motivem celé soutěže! Zdobí teď plakáty, web a facebookový profil soutěže.

Petra Bambouska od malička fascinují zvířata ve volné přírodě. V dětství choval hady a stále ho to táhlo do tropů, už má za sebou přes 30 fotografických expedic do zajímavých zemí. Podíval se do Thajska, na Kostariku, Ekvádor, do Panamy a Belize a dalších států.

Jeho fotky sbíraly ocenění v mnoha soutěžích – Krásy evropské přírody, Czech Press Photo, Sony World Photography Awards a další, ale účast ve Wildlife Photographer of the Year skončila vždy neúspěšně. Až do letošního roku.

makak_k

51. ročník WPY

Wildlife Photographer of the Year (WPY) je prestižní fotografická soutěž, originální přehlídka nejlepších fotek divoké přírody a letos se konal už její padesátý první ročník. Je určená jak dospělým, tak fotografům mladším 18 let. Výherce čekal hezký ceremoniál v londýnském Natural History Museum, finanční odměna a samozřejmě setkání s mnoha kolegy a možnost nasbírat inspiraci a vychutnat si mediální pozornost. Letos se mezi ty šťastné probojoval i zástupce České republiky Petr Bambousek.

Letos to konečně vyšlo

Soutěže WPY se zúčastnil už dvakrát a vždy to dopadlo tak, že mu jen poslali poděkování za účast. Letos to však bylo jinak. Do soutěže odeslal 20 fotografií a organizátoři vybrali 12, které postoupily do finále!

„Přilogoval jsem se dle návodu na účet a hledal tu jednu fotografii, kterou mám nahrát. Nemohl jsem ji najít, protože se mi zobrazily všechny zaslané fotky a u nich tlačítko Upload. Spočítal jsem je a nebyly všechny, bylo jich 12. Stále nedůvěřivě jsem si ověřil, jestli vidím opravdu to, co vidím,“ popisuje okamžik překvapení Petr na svém webu.

Jedná se o následujících 12 fotek:

fotky

V lepším rozlišení a velikosti jsou fotky ke zhlédnutí na 500px.com, případně si můžete podobné fotografie sami zkusit nafotit s touto kamerou

A jak to bylo dál?

Fotografie Makaka chocholatého byla vybrána jako finalista v kategorii Savci. Dostala se tedy mezi TOP 7 nejlepších fotek za rok 2015. Petr se tuto informaci dozvěděl už 11. května, přesto měl příkaz až do říjnového vyhlášení mlčet. V červenci přišlo další příjemné překvapení. Fotka makaka byla vybrána rovněž jako hlavní motiv celé výstavy v Londýně! Objevila se na hlavní stránce webu WPY, na facebookové stránce WPY a jako animovaná součást reklamního spotu.

makak

Na webu Petra si ještě můžete prohlédnout fotky ze slavnostního galavečeru Wildlife Photographer of the Year 2015 a my mu přejeme do budoucna hodně štěstí a ještě větší úspěchy. A pokud byste třeba také přemýšleli nad kariérou fotografa, tak není nic jednoduššího, než začít dnes! Třeba se také brzy stanete slavnými. Inspiraci můžete načerpat zde.

Komentáře

Nahoru