Fórum antiviru Avast napadeno, odcizeno 400 tisíc hesel

Fórum antiviru Avast napadeno, odcizeno 400 tisíc hesel

Kovářova kobyla chodí bosa. Všichni toto rčení známe. A nyní se opět potvrdilo. Avast, firma zabývající se zabezpečením počítačů, neměl dostatečně zabezpečené své fórum, které o víkendu podlehlo hackerům.

Hned jak si toho technici z Avastu všimli, tak fórum pozastavili a vydali prohlášení. V něm mimo jiné píší, že byly odcizeny přihlašovací jména, e-mailové adresy a hesla, které jsou sice zašifrovaná, ale pokud se útočník bude snažit, tak je rozluští.

Pokud jste tedy byli zaregistrováni na tomto fóru, a všude používáte stejné přihlašovací jméno a heslo, tak vám Avast (a my taktéž) důrazně doporučuje změnit své heslo.

Takhle nyní vypadá fórum Avastu

Takhle nyní vypadá fórum Avastu

Naštěstí se jednalo jenom o komunitní fórum, takže zde nebyli uloženy žádné další citlivé údaje, jako například licenční čísla či čísla kreditních karet. Ale i tak se jedná o nepříjemný trapas.

Dle vyjádření fórum Avastu bezproblémově fungovalo na platformě od třetí strany několik. Až nyní bylo prolomeno, ale zatím se neví jak. Každopádně Avast rychle reagoval, a nyní se snaží přejít na novou platformu, která má být mnohem rychlejší a bezpečnější.

zdroj: forum.avast.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru