Forte získává 725 milionů dolarů za herní platformu podporující blockchain

Forte získává 725 milionů dolarů za herní platformu podporující blockchain

Společnost Forte získala 725 milionů dolarů na svou blockchain herní platformu, která herním společnostem umožní vytvářet blockchainové hry.

Dohoda Forte přichází krátce poté, co další herní společnosti NFT dosáhly statusu jednorožce (hodnota přesahující 1 miliardu dolarů), jako jsou Animoca Brands, Mythical Games, Dapper Labs a Sky Mavis. Všechny tyto společnosti vytvářejí hry založené na blockchainu, bezpečné a transparentní digitální účetní knize, která umožňuje kryptoměny a jedinečné položky svého druhu nebo nezaměnitelné tokeny (NFT). Jedním z hlavních investorů byl Sea, vlastník společnosti Garena, která provozuje hru Free Fire. V e-mailu společnosti GamesBeat generální ředitel Josh Williams uvedl, že společnost má více než 200 zaměstnanců a tento tým zahrnuje odborníky na hry, technologie blockchainu a dodržování předpisů.

Místo toho, aby takové hry vytvářela sama, je Forte infrastrukturní společností, která využívá technologii blockchainu k umožnění nových druhů herních ekonomik. Vyrábí kryptoměnové peněženky, které blockchainové hry používají k ukládání hráčských tokenů. Peněženky musí být bezpečné a připravené přeměnit měnu ve formě tokenu kryptoměny ve hře na různé druhy kryptoměn, jako je Ethereum nebo bitcoin, které by se zase mohly změnit na tvrdou měnu, jako jsou americké dolary. Úkolem Forte je přenést tuto práci od samotných herních společností a pomoci jim s přechodem na blockchainové hry.

Jednou z věcí, které Forte umožní, je tzv. „ekonomika volného času“, kde všichni dostávají zaplaceno za hraní her. To je místo, kde lidé jako streameři a tvůrci obsahu vytvářeného uživateli mohou shromáždit fanoušky a vydělat si na živobytí prodejem zboží nebo zábavou. Mohou si vydělat na živobytí z her, které milují, a generovat návratnost času, který do těchto her investují, prostřednictvím růstu hodnoty svých investic, jako jsou položky NFT. Tato ekonomika prospívá i herním společnostem. Sea Capital a Kora Management vedly kolo za účasti výkonných herních a mediálních vydavatelů. Sanfranciská blockchainová společnost plánuje použít finanční prostředky k rozšíření své sady produktů a služeb, urychlení nástupu největších a nově vznikajících vydavatelů her a obsahu.

V květnu společnost Forte získala 185 milionů dolarů v hodnotě 1 miliardy dolarů vedená společností Griffin Gaming Partners, která je jedním z největších fondů rizikového kapitálu zaměřených na hry. Ve hrách s podporou blockchainu mohou hráči skutečně vlastnit zboží, spíše než utrácet čistě za zábavu. Hráči mohou mezi sebou obchodovat se zbožím a službami a mohou se zapojit do komunitních ekonomik, které odměňují kreativitu, spolupráci a dovednosti. Tyto nové systémy poskytují hráčům a komunitám po celém světě nové kreativní a ekonomické příležitosti.

Ekonomická technologie společnosti Forte má za cíl řešit rostoucí nesoulad mezi vývojáři her, hráči a fanoušky. Umožňuje vytvářet nové herní a světové designy, které přímo podporují dlouhodobé zdraví hry prostřednictvím kooperativní ekonomie založené na tokenech, nebo toho, co Forte nazývá „ekonomie komunity“.

Zdroj, foto: venturebeat.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru