Forpsi neusíná na vavřínech, bude díky tomu pak lepší než Wedos?

Společnost INTERNET CZ, a.s., jeden z největších tuzemských poskytovatelů internetových služeb (webhosting, registrace domén, server housing apod.) zahájila v těchto dnech úpravy a další modernizaci svého datacentra. Datacentrum sídlí v jihočeské vesničce Ktiš.

 

Datové centrum FORPSI proto čekají během následujících týdnů změny zaměřené na navýšení kapacity síťové infrastruktury. Do konce roku by pak měla být ukončena i výstavba vlastní trafostanice se dvěma transformátory o výkonu 1000 kVA. Jeho výkon by tak stačil např. zásobovat  proudem 3 obce velikosti Ktiše nebo větší výrobní závod. Trafostanice bude provozovaným technologiím poskytovat dostatek výkonu se značnou rezervou pro přidávání dalších serverů.Celková plánovaná výše investic je více jak 5 mil. Kč.

 

Ředitel INTERNET CZ, a.s. Erich Syrovátka si slibuje od této investice zejména to, že po provedení těchto vylepšení bude moci zajistit ještě vyšší spolehlivost služeb. V tiskové zprávě, kterou  firma dnes vydala také stojí, že tento upgrade by měl napomoci také ke zvýšení odolnosti vůči různým útokům typu DDoS (Distributed denial of service), které nejčastěji stojí za výpadky serverů (nutno podotknout, že tyto výpadky rozhodně nejsou běžné a rozhodně se jedná spíše o raritu).

 

Bude právě modernizace datacentra tím hlavním krokem, který pomůže FORPSI získat dominantní postavení na českém trhu? Co myslíte?

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru