Dnes vyšlo 15 článků

Ford představil oblek, který simuluje řízení pod vlivem drog

Americký výrobce automobilů Ford Motor Company spolupracoval s vědeckými mozky z Meyer-Hentschelova institutu v Německu na speciálním obleku, který má simulovat řízení automobilu pod vlivem ilegálních drog. Automobilka v rámci projektu Ford Driving Skills for Life představila již před dvěma lety oblek simulující řízení vozidla pod vlivem alkoholu, který obdržel řadu ocenění. A nyní přichází s novým oblekem, který nositeli ukáže, jak se řidič za volantem chová pod vlivem drog.

Účelem rozsáhlého projektu Ford Driving Skills for Life je seznámit mladé řidiče s tím, co mohou způsobit za volantem pod vlivem drog (alkoholu). V současné době usedá za volant stále více mladých lidí pod vlivem drog. Dokonce americká vládní organizace NHTSA uvádí, že za 18 % smrtí za volantem stojí právě drogy.

Jak oblek vypadá?

Speciální oblek se skládá z několika klíčových prvků. Na kotnících se nachází zátěže, kvůli nimž nositel ztrácí rovnováhu. Rukavice jsou opatřeny mechanismem způsobující třes rukou. Brýle na očích tlumí vidění. A sluchátka vydávají náhodné a rozptylující zvuky. Oblek by měl simulovat působení marihuany, kokainu, heroinu a extáze.

CFPL00117_FMDV5646000_DDS_Infographic_US_R06.indd

Testování obleku ukázalo, že ani profesionální řidiči v tomto obleku neprojeli slalom mezi kuželi v pořádku.

Revoluční program Driving Skills for Life by měl být rozšířený do třiceti zemí světa. A předpokládá se, že tímto školením projde do konce roku na 150 000 řidičů.

Zdroj / Foto: Driving Skills for Life

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru