Dnes vyšlo 15 článků

Ford pracuje na vozidle, které vyrobí během jízdy pitnou vodu

Automobil vybavený vodovodním kohoutkem v přední části vozidla vám poskytne čerstvou vodu během jízdy. Zajímavou vizi představil Doug Martin, inženýr v automobilové společnosti Ford, tento týden na konferenci v Detroitu v Michiganu. Inspiroval se billboardem v Limě v Peru, který sloužil nejen jako reklamní předmět, ale také jako výdejník vody.  Doug Martin chce vytvořit systém, který by recykloval kondenzaci produkovanou klimatizací vozidla. A tím by vznikla čistá voda.

V pondělí 12. září 2016 Doug Martin představil svůj prototyp systému nesoucí název „On-The-Go H2O“. S pomocí jednoduché kuchyňské misky je možné shromažďovat kapičky vody, které za normálních okolností dopadají na cestu pod vozidlem. Voda v misce je pak přečerpána přes filtrační systém, aby byla zbavená veškerých nečistot. Čistá voda je uložená v nádrži uvnitř vozu. A když dostanete žízeň, stačí ji napustit z kohoutku, který se nachází mezi sedadly řidiče a spolujezdce.

on-the-go-h2o-1-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Vynález by tak mohl produkovat 1,8 litru vody za hodinu. Pokud se vydáte na odlehlá místa, kde není benzinová pumpa či obchod v dosahu, žízní rozhodně neumřete. A navíc nevzniká plastový odpad, jako například u lahví s vodou, protože vodu si napustíte přímo do pohárů. Tato technologie je stále ve fázi prototypu, takže není jasné, kdy se objeví ve vozidlech Ford.

Doug Martin doufá, že technologie by mohla zajistit přístup k čisté pitné vodě v oblastech, kde je voda vzácná. Inženýr ve společnosti Ford působí už 22 let a za tu dobu se mu podařilo nashromáždit kolem 70 patentů v automobilovém průmyslu. 

on-the-go-h2o-2-889x592

Zdroj: Inhabitat

on-the-go-h2o-ford-lead-1020x530

Zdroj: Inhabitat

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru