Dnes vyšlo 15 článků

Ford navrhl postel, která udrží partnery každého na vlastní polovině

Ford navrhl postel, která udrží partnery každého na vlastní polovině

Postel Ford Lane-Keeping má senzory, které zajistí, že každý z páru bude mít dostatek místa. Ze vztahu jistě znáte, jak velké mohou nastat problémy,co se týká postele. Partner vám vezme deku nebo rázem zabere většinu postele.  

Během noci se lidé nevědomě pohybují a jen těžko budete ráno partnerovi vysvětlovat, že vás shodil na zem, protože on o tom ani nebude vědět. Co v takové situaci dělat? Skvělým řešením je postel od Fordu, která partnera udrží na svém místě. Postel Ford Lane-Keeping by měla být povinná pro každý pár.

Nové lůžko je vybaveno senzory detekce pohybu, které má Ford ve své technologii Lane-Keeping Aid- Tato technologie je přítomna také v automobilech a upozorňuje na přeřazení z jednoho jízdního pruhu do druhého.

Snímek obrazovky 2020-02-12 v 15.49.23

Detektory pohybu jsou schopny sledovat dvě spící osoby v posteli. Když se někdo příliš přiblíží k okraji prostoru svého partnera, odvalovací motory tlačí na matraci a osoba se převalí na druhou stranu. Díky tomuto mechanismu nemůže dojít k vytlačení druhého partnera z postele.

Lůžko Lane-Keeping  je bohužel jen prototypem, který není sériově vyráběn a nelze ho zakoupit. Existuje mnoho praktických vynálezů, z kterých jsme v úžasu, ale nejsou k běžnému dostání. Můžeme si je udržet pouze v našich představách a rozjímat na tím, jak by bylo úžasné jejich používání.

Zdroj, foto: dezeen.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru