Ford investuje 1 miliardu dolarů do samořídící technologie, kterou vyvinuli odborníci z Google a Uberu

Automobilová společnost Ford oznámila, že plánuje investovat 1 miliardu dolarů během následujících pěti let do startupu Argo AI, který se zabývá robotikou a umělou inteligencí.

Startup Argo AI z Pittsburghu založil Bryan Salesky, který několik let působil v týmu vyvíjející samořídící systém v Googlu, a Peter Rander, který vedl autonomní tým v Uberu. Cílem automobilky je stát se lídrem na poli s autonomními systémy, a proto se rozhodla investovat zrovna do tohoto startupu.

1471388341525

Zdroj: Ford

I když Ford specifikuje dohodu jako investici namísto akvizice, ve skutečnosti startup kupuje a přebírá v něm majoritní podíl.

„Z účetního hlediska Argo AI je naší dceřinou společností,“ uvedl Mark Fields, CEO Fordu.

Podle dohody startup z Pittsburghu má vyvíjet autonomní systémy pro Ford, čímž by automobilka urychlila plány o představení samořídícího modelu do roku 2021. Vyvinuté systémy by se mohly licencovat i pro ostatní automobilky. Zároveň chce automobilka prostřednictvím Argo AI získat od konkurenčních firem různé specialisty na vývoj samořídících systémů.

Zdroj: The Verge

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru