Forbes odtajnil jména nejbohatších DJů

Forbes odtajnil jména nejbohatších DJů

Kdo někdy zkoušel pracovat za mixážním pultem, ten ví, že z hlediska výdělku se obvykle nejedná o žádné terno. Většina DJů se proto své práci věnuje především kvůli lásce k hudbě. Ovšem jsou i tací, kteří svůj talent dokázali úspěšně zhodnotit a za svou kariéru si přijdou na pořádný balík, jehož výše si nijak nezadá s majetkem nejlépe placených hvězd Hollywoodu.               

Padesát milionů ročně

Časopis Forbes je známý tím, že každoročně zveřejňuje žebříčky nejbohatších lidí planety. Zaměřuje se na úspěšné zástupce nejrůznějších oborů – byznysmeny, sportovce, politiky nebo třeba umělce. Jeho nejnovějším počinem je seznam desítky nejlépe placených DJů letošního roku.
Vítězem žebříčku, který Forbes publikuje od roku 2012, se stal třiatřicetiletý skotský rodák Calvin Harris (na smínku). Od loňského do letošního června si podle magazínu přišel na bezmála padesát milionů dolarů, což jeho prvenství zajišťuje naprosto suverénně. Až s odstupem celých deseti milionů jej následuje nizozemský DJ Tiesto (39 milionů dolarů), třetí příčku pak s takřka stejnou částkou obsadil nováček ankety, americké duo The Chainsmokers.

chainsmokers

Pánská záležitost

Většina DJů, kteří se na seznamu časopisu Forbes objevili, však vděčí za svůj fenomenální úspěch nikoliv pouze diskžokejské činnosti, ale především vlastní tvorbě. Řada z nich má na kontě populární hity a vysoké honoráře pak inkasují za vystupování na koncertech, další příjmy jim plynou z autorských práv. Jedním z nich je například francouzský umělec David Guetta, který je ve svých 49 letech mimochodem nejstarším členem vyvolené desítky. Naopak nejmladším se stal teprve jednadvacetiletý Nizozemec Martin Garrix, jemuž ani nízký věk nezabránil v tom, aby si za uplynulých dvanáct měsíců vydělal bezmála dvacet milionů dolarů.
Všichni DJ, kteří se vešli do nejúspěšnější desítky, pocházejí z USA nebo severní Evropy. Magazín také poukázal na to, že mezi nimi není žádná žena.

calvin-harris

1. Calvin Harris ($48,500,000)
2. Tiësto ($39,000,000)
3. The Chainsmokers ($38,000,000)
4. Skrillex ($30,000,000)
5. Steve Aoki ($29,500,000)
6. Diplo ($28,500,000)
7. David Guetta ($25,000,000)
8. Marshmello ($21,000,000)
9. Martin Garrix ($19,500,000)
10. Zedd ($19,000,000)

Zdroj: www.forbes.com, Wikimedia Commons, pexels.com

Štítky: , , ,

Po maturitě zamířila na Filosofickou fakultu UK a potom se vrhla do psaní. Přispívá na řadu webů i tištěných časopisů, věnuje se copywritingu a hraje si s češtinou. Taky miluje čtení, takže týdně přelouská tři čtyři romány. Když právě nedělá nic z toho, vypomáhá v prodejně ovoce a zeleniny nebo sportuje. Zajímá se o média, psychologii a historii obyčejných věcí. Je nekuřačka a abstinentka, miluje mrkev a nesnáší kmín.

Komentáře

Nahoru