Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Fond Prémiové nemovitosti získal základní kámen do svého nově vznikajícího výnosového portfolia. Za více než 300 milionů korun koupil logistický areál REDA v Brně

Dvouprocentní jednorázový výnos si díky nové akvizici připsali investoři speciálního fondu Prémiové nemovitosti. Fond založený finančníkem Robertem Schönfeldem získal za více než 300 milionů korun do svého portfolia špičkový logistický areál REDA v Brně-Slatině.

Areál o celkové užitné ploše téměř 17 000 metrů čtverečních zahrnující skladové, výrobní a administrativní prostory v lokalitě s vynikajícím napojením na městský okruh a dálniční síť ČR dosud vlastnila Schönfeldova investiční skupina RSBC. “Nejenže se hodnota akcie fondu díky nové ziskové akvizici zvýšila jednorázově o 2 %, koupě stabilně pronajatého areálu navíc přispěje také k plnění našich dlouhodobých výnosových cílů,” uvedl Miloš Filip, ředitel společnosti Schönfeld&Co Nemovitosti SICAV, pod kterou fond Prémiové nemovitosti spadá.

“Z naší strany došlo k úspěšnému zakončení investičního záměru u projektu REDA, čímž si skupina RSBC vytvořila prostor pro další nemovitostní akvizice,” komentoval transakci za stranu prodávajícího Martin Vrecion, General Counsel RSBC Holding.

Dlouhodobým nájemcem areálu v Brně-Slatině je společnost REDA, člen mezinárodní skupiny Paul Stricker Group. Ta je s obratem přesahujícím 80 milionů eur jednou z nejrychleji rostoucích skupin na trhu reklamních a dárkových předmětů v Evropě.

Fond Prémiové nemovitosti vznikl v červnu 2020 a dosud uskutečnil akvizice dvou bytových domů určených k rekonstrukci a následnému prodeji se ziskem. Koupě areálu REDA je tak první investicí do nemovitosti z komerčního sektoru, kterou fond plánuje držet dlouhodobě. “Naším cílem je do poloviny roku 2023 vybudovat stabilní výnosové portfolio nemovitostí, jež ponesou pravidelné příjmy z nájmů. REDA je v tomto ohledu první krok, základní kámen,” popisuje Miloš Filip hlavní strategii fondu. Ta má vést k dlouhodobému dosahování čistého cílového výnosu pro investory na úrovni 5 % ročně. Dosud se fondu daří tento cíl plnit, za rok a čtvrt od svého založení zhodnotil majetek investorů o 14,4 %.

Objem aktiv pod správou fondu Prémiové nemovitosti vzrostl díky nové akvizici na zhruba půl miliardy korun. Na příští rok pak vedení fondu plánuje překonání miliardové hranice, přičemž cílová velikost fondu není nijak omezena. Fond už nyní jedná o koupi komerčně-administrativní nemovitosti v jednom z krajských měst České republiky. Transakce o hodnotě přibližně 700 milionů korun má být dokončena na přelomu prvního a druhého čtvrtletí roku 2022.

Komerční nemovitosti mají do budoucna tvořit zhruba 70 % majetku fondu, zbylých 30 % připadne na rezidenční budovy. Základní část portfolia zaměřenou na výnosové nemovitosti k dlouhodobému pronájmu plánuje fond navíc doplňovat o krátkodobé využívání příležitostí na trhu v podobě akvizic atraktivních nemovitostí určených k rekonstrukci a následnému prodeji. “Naší výhodou oproti řadě jiných fondů zaměřených na realitní trh bude opravdu aktivní asset management, a to nejen v České republice, ale také v dalších zemích střední a východní Evropy, kde podle statutu fondu můžeme do budoucna investovat,” uzavírá Miloš Filip.

O FONDU PRÉMIOVÉ NEMOVITOSTI

Realitní fond Schönfeld & Co Nemovitosti SICAV, a.s., podfond Prémiové nemovitosti, uvedl jeho zakladatel, podnikatel a filantrop Robert Schönfeld, na český trh v červenci 2020. Aktuálně tento speciální fond nemovitostí spravuje majetek investorů ve výši 490 mil. Kč. Investuje do prémiových komerčních a rezidenčních nemovitostí v České republice a sousedních zemích, které nabízejí stabilní nájemní výnosy a mají dobrý potenciál růstu tržní ceny. Fond nabízí dlouhodobý průměrný očekávaný výnos 5 % ročně. Je určen retailovým a afluentním investorům, kteří preferují konzervativní zhodnocení svého investičního majetku v nemovitostech. Obhospodařovatelem a administrátorem fondu je Conseq Funds investiční společnost, a.s., depozitářem fondu je UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

O RSBC HOLDING

Základem portfolia české investiční skupiny RSBC jsou rezidenční a komerční nemovitosti, úrodná půda, realitní fondy či průmyslové a zemědělské společnosti v České republice i v zahraničí. Holding se zaměřuje také na poskytování profesionálních služeb v oblasti akvizic, správy a obchodování s nemovitostmi či na venture kapitálové investice na poli nových technologií ve vzdělávání a zdravotnictví. Investiční filozofie skupiny založené v roce 1998 původně za účelem správy restituovaného majetku rodiny Schönfeldů stojí na konzervativním přístupu, dlouhodobé stabilitě, rodinných hodnotách a úctě k tradicím. Aktuálně je součástí skupiny RSBC celkem 35 společností, souhrnná hodnota aktiv přesahuje 5 miliard korun.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru