Following Tab: končí sledování aktivity uživatelů na Instagramu

Following Tab: končí sledování aktivity uživatelů na Instagramu

Tento článek je věnován novince, kterou pro nás opět Instagram přichystal. Od doby, co se Instagramu ujal Mark Zuckerberg, se na něm neustále dějí změny. Začalo to změnou placených reklam, přidání nesmyslných filtrů ve stories, reklamy ve stories a nyní se Instagram zaměřil na osobní informace. V upozornění, která nám hlásí nové sledující nebo nová „To se mi líbí“, je možnost sledovat aktivitu uživatelů, které sledujete. Nyní tato možnost zmizí. 

Instagram si posvítil na svobodu ve vyjadřování a na soukromou aktivitu. Bylo běžné, že jste se podívali na fotky, které „lajkl“ některý vámi sledovaný profil. Měli jste možnost vidět, koho začal sledovat nebo pod jaký příspěvek napsal kometář. Ano, mnohdy byla tahle funkce zdrojem partnerských hádek a žárlivých scén, ale nebylo nic proti ničemu. Nehledě na to, že na Facebooku tato funkce stále funguje. Stále můžete v hlavním feedu vidět příspěvky, na které vaši přátelé reagovali. Na Instagramu je s tím konec.

Většina uživatelů tuto slídící funkci používala častěji, než bylo třeba. Touto funkcí se dalo zjistit leccos. Nicméně Instagram tento nástroj Following Tab odstraňuje. A kdy to skončí? Instagram s blokováním této funkce začal už v srpnu, ale nyní oznámil, že u všech účtů bude tato funkce odstraněna do konce tohoto týdne. Ve veřejném prohlášení Instagram uvádí, že nástroj odstranili pouze z důvodu – zjednodušení aplikace. Prý většina uživatelů vůbec netušila, že se tato funkce na Instagramu nachází.

Zdroj, foto: instagram.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru