Dnes vyšlo 15 článků

Folder Defence aneb zamkněte si svoje složky

Folder Defence aneb zamkněte si svoje složky

Pokud s někým sdílíte počítač, tak se Vám určitě stává, že někdy potřebujete jednoduše skrýt/zamknout nějakou složku či soubor. Většinou je složité najít nějaký program, který by toto dokázal. My si dnes ukážeme jeden program, který toto umí a co víc – je zdarma! Hned jak si poprvé spustíme program, tak nás asi “trkne” do očí jeho vzhled, který nese podobu jakou má systém MAC OS X. Takovým menším mínusem může být to, že je jen v angličtině. To však napravuje opravdu snadná obsluha, kterou tento program má.

První spuštění

Po prvním spuštění je dobré si nastavit heslo. To můžete nastavit pomocí nabídky Service -> Change Password. Heslo je důležité kvůli tomu, aby si nemohl kdokoli danou složku odemknout nebo program odinstalovat. Heslo se musí zadávat také při každém spuštění programu.

Zamykáme a skrýváme složky

Zamknutí/skrytí složky není vůbec nijak složité. Slouží nám k tomu 5 ikon, které jsou umístěné pod menu. Pokud chcete skrýt či zamknout nějakou složku, klikněte na ikonu ADD. Zobrazí se okno, ve kterém zvolíte cestu ke složce a vyberete způsob ochrany.

Způsoby ochrany

No protection – složka není nijak chráněna

Hidden – složka je skryta, nelze ji tedy nijak zobrazit (Nejedná se o klasické skrývání jaké známe z Windows – skrytá složka se nezobrazí ani tehdy pokud nastavíme zobrazování skrytých složek)

Locked – složka je zamčená a nelze jí otevřít.  Při pokusu o otevření nebo dokonce odstranění se zobrazí chyba.

Hidden & Locked – toto je vlastně kombinace dvou předešlých variant. Složka bude skrytá a navíc zamčená. Toto je asi nejlepší možnost ochrany, kterou v tomto programu najdeme.

Read Only – složka bude pouze pro čtení. Její obsah nepůjde nijak měnit, ale bude volně přístupná. Tento způsob ochrany je užitečný například na školních počítačích.

Ochranu můžeme jednoduše vypnout/zapnout pomocí tlačítek On/Off, která jsou umístěna napravo pod menu. Ještě nám tu zbývají dvě tlačítka. Jedno z nich je Remove a slouží k vymazání ochrany. To druhé – Protection slouží ke změně nastavení ochrany.

Stáhnout Folder Defence

Komentáře

Nahoru