FLEX: S revoluční ochranou si užijete sex i v období menstruace

Žádná žena či dívka se netěší na období menstruace. Nicméně vznikl startup, který se snaží „jahodové dny“ zpříjemnit. Seznamte se se společností Flex Company, která se inspirovala menstruačními kalíšky, a začala vyrábět jednorázové menstruační disky. Snaží se tím změnit pohled žen i mužů na periodu.

Jednorázový menstruační disk, který plnohodnotně nahrazuje tampony a vložky, se aplikuje do vaginálního kanálku k děložnímu čípku a zachytává menstruační krev. Nespornou výhodou je, že vydrží až 12 hodin. Jeden menstruační disk dokáže pojmout stejné množství tekutiny jako 5 tamponů. Můžete se bez problémů koupat na koupališti a mít sex.

couple-731890_1280

Zdroj: Pixabay

Společnost navíc slibuje, že na rozdíl od tamponů u menstruačního disku nehrozí syndrom toxického šoku, potenciálně smrtelná infekce u žen, která může nastat v případě dlouhodobého nošení tamponů.

Menstruační disk kulatého tvaru se dá snadno zmáčknout, tudíž se přizpůsobí jakémukoliv tvaru a velikosti vagíny. Uprostřed disku se nachází průhledná část, která zachycuje menstruační tekutinu. Partner při sexu menstruační disk neucítí.

13718812_637410729767191_2144882723862370502_n

Zdroj: Facebook

S menstruačním diskem si může každá žena užívat sexu i v období menstruace. Konečně. Ani před sexem, ani po sexu se menstruační disk nevyjímá.

Startup vybral na internetu už 1 milion dolarů a svůj produkt předložil Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA), který prozatím nemá kategorii pro menstruační disky, a tak produkt reguloval jako menstruační kalíšek.

Zdroj: College Candy

Komentáře

Nahoru