Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: „Flešovkám“ ještě neodzvonilo

Před příchodem druhého tisíciletí v oblasti her a animací hrála prim technologie Adobe Flash. Právě flash byl v té době standardním způsobem zobrazení webového videa, reklam a interaktivního webového obsahu.

V současné době by člověk jen těžko hledal počítač, na kterém by nebyl flash nainstalován. I ty nejpomalejší stroje, za které usedali žáci při hodinách informatiky, si s „flešem“ dokázaly hravě poradit a umožnily tak přístup ke zdánlivě nekonečně velké zásobě krátkých animací a chytlavých her.

luck info

Adobe Flash byl však spojován s bezpečnostními problémy a s problémy s kompatibilitou. Špatná byla také podpora Linuxu, a to samé by se dalo říct i o chytrých telefonech a mobilních operačních systémech, a proto není divu, že se Apple rozhodl u prvního iPhonu nezahrnout podporu pro flash. Poté se do popředí začala prodírat HTML5, nejnovější verze značkovacího jazyka sloužícího pro tvorbu webových stránek. V porovnání od předchozích verzí podporuje přehrávání multimédií v prohlížeči a chod pokročilých aplikaci i bez připojení k internetu. Prostřednictvím HTML5 je možné si přehrát i všechna videa na YouTube, a tak podíl Adobe Flash na trhu klesá.

Ale ani HTML5 nenahradí programy, jako je Adobe Flash Professional. Prostřednictvím něj se snadno vytváří velice propracované hry a animace. Tyto hry mají do dnešního dne spoustu příznivců, kteří se shlukují na stránkách se zaměřením na různá témata, například sázky a štěstěna.

Pravděpodobně největší kolekce her se zaměřením na toto téma se nachází na stránce Luck.info. Stovky flešových her jsou na této stránce rozdělené do přehledných kategorií. Navíc hráči si mohou seřadit hry podle jména, hodnocení či stáří. Každý si tak přijde na své během chvilky. V porovnání s mobilními hrami jsou hry vytvořené pomocí Adobe Flash stažené takřka okamžitě a jsou dostupné pomocí jakéhokoliv moderního prohlížeče.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru