Dnes vyšlo 15 článků

Shadow Warrior [Flashback]

Pamatujete Shadow Warrior? Čistokrevná a poctivá FPS akce z dob, kdy nebylo místo pro příběh ani krásnou grafiku a tak vývojáři směřovali veškerou energii do samotné hratelnosti. Jakýsi klon Duke Nukem 3D, který ve své době nebyl vůbec revoluční. Proč se tedy o Shadow Warrior zajímat? Třeba už jen proto, že dnešnímu hráčovi, který je masírován mainstreamem může nabídnout ojedinělý a paradoxně i nevídaný zážitek. Starší hry se prostě hrají úplně jinak.

V dnešní době příliš vážně se beroucích FPS může být totiž jednoduchá, lineární, přímočará a vtipná střílečka, jako dar z nebes. Zmíněné vlastnosti (jednoduchý, lineární) jsou obecně brány, jako negativní. Sami se však můžete přesvědčit, v čem je ten “šmrnc”. Shadow Warrior je totiž od minulého roku ZDARMA! Stáhnout si ho můžete ZDE. Stačí vlastnit nebo si zdarma založit STEAM účet.

https://img.objevit.cz/shadowwarrior1.jpg

Někoho osloví všudypřítomná ironie, jiného zase nostalgie. Atmosféru kousků jako Duke Nukem 3D, Doom nebo Blood byste totiž dnes hledali jen těžko. Je nenávratně pryč, přitom pro mnoho hráčů tolik příjemná. Nikde od nás neuslyšíte vynášení soudů, zda jsou lepší hry staré nebo nové… lepší totiž nejsou ani jedny, nýbrž všechny :). Ostatně právě proto jsme se rozhodli založit jakýsi “Flashback” koutek pro starší kousky.

Nové střílečky nám poskytují epický a autentický zážitek, který se může podobat například filmu. Staré hry jsou oproti tomu dimenzovány takovým způsobem, že vás prostě “baví ty příšery kosit”, I když to nemá hlubší smysl ani důvod.

https://img.objevit.cz/shadowwarrior2.jpg

Starší hry mají prostě své kouzlo. Právě hry typu Shadow Warrior nastavili vzorec, podle kterého se dělaly střílečky spousty let po nich. Tomu, že Shadow Warrior má i v dnešní době, co sdělit, nasvědčuje fakt, že 29. května 2013 vyšla další verze s názvem Classic Redux. Ta obsahuje 2 datadisky a mírně vylepšené textury.

Od klasického Shadow Warriora (který je už dostupný zdarma) se však příliš neliší. Hlavní rozdíl je v tom, že oproti klasické verzi stojí 10 euro – opět na STEAMU. Doporučujeme však kupovat pouze v případě, že by vás Shadow Warrior opravdu oslovil (což se může stát). No uznejte sami, jaká hra vám v dnešní době nabídne useknout někomu katanou hlavu a ještě se potřísnit jeho krví?

 

Shadow Warrior ke stažení ZDARMA: ZDE

Shadow Warrior: Classic Redux: ZDE

 

 

Student, recenzent, filozof a skladatel. Tvrdí, že člověk by si měl každý den rozšiřovat své obzory a neustále uplatňovat kritické myšlení. Stál u zrodu projektu Svatantra a ve volném čase se věnuje také komponování hudby. Má rád přírodu, moudré lidi, metafyziku a je fascinován neznámem. V současné době přispívá na několik webů a píše především o přírodě a počítačových hrách.

Komentáře

Nahoru