Flappy Bird se vrátí…již v srpnu!

Flappy Bird byla jednu dobu nejpopulárnější mobilní hrou a svému tvůrci pěkně vydělávala.  Bohužel (nebo bohudík?) byla po čase stažena z obchodů. Ale naštěstí bylo oznámeno, že se opět vrátí. A nyní známe více.

Paradoxně jsme se to nedozvěděli z Twitteru tvůrce této hry, ale z tweetu Kelly Evans, která pracuje pro CNBC:

A nebude se jednat o tu starou známou verzi Flappy Bird. Nová verze bude totiž obsahovat i multiplayer. Jak bude vypadat? To zatím nevíme, každopádně to bude zajímavé.

Dále Nguyen prozradil, že nová verze už nebude tak návyková. To je vcelku pochopitelné, když kvůli návykovosti původní verze hru stáhnul z obchodů. Teda aspoň dle oficiálního prohlášení.

Na internetu totiž probíhali spekulace, že hra porušovala autorská práva kvůli své grafice. Ta se totiž nápadně podobá té ze hry Super Mario Bros. A tak se říká, aby se Nguyen vyhnul soudním sporům, tak hru včas stáhnul.

V době svého vrcholu totiž hra byla na prvním místě v počtu staženích jak na App Store, tak i na Google Play. A dle Nguyena dokonce i nyní mu něco vydělává. Někteří lidé ji totiž stále mají nainstalovanou a stále klikají na reklamy.

Co dělat do srpna

Na App Store i na Google Play jde najít nějaké klony. Ty jsou ale v zásadě nelegální, a tak jsou pravidelně vymazávány. Najít nějakou slušnou mobilní kopii je tedy problém. Jednou z možností je ale například hra Pou, která je pro Android i pro iOS.

Pou je sice takovým mobilním simulátorem tamagoči, ale je zde i velká sbírka miniher. A jednou z nich je hra, která se nápadně podobá Flappy Bird. Sice je méně náročná, ale fanouškům původní hry toho moc nezbývá.

Pou

Jedná se o věrnou kopii

Naštěstí zde nejsou jenom tablety a smartphony. Jsou zde i „obyčejné“ počítače, kde nejde něco jenom tak zakázat. A tak si každý z vás může zahrát původní Flappy Bird v počítačové předělávce na tomto odkazu.

zdroj: cnbc.com

Komentáře

Nahoru