Dnes vyšlo 1 článků

Fitness náramky jsou out, tento sleduje vaše emoce

Chytré hodinky a fitness náramky už nejsou ničím zvláštní, a tak muselo zákonitě přijít něco nového, aspoň trochu šokujícího. Prozatím je to náramek Feel, který čte vaše emoce a radí vám, jak je ovládat.

Pamatujete na dětské prstýnky, které měnily barvy podle nálady? Ve skutečnosti to stejně nezáviselo na náladě ale na okolní teplotě, ale to není důležité. Feel tohle neumí. Místo toho čte váš aktuální emoční stav a snaží se vám pomoci snížit hladinu stresu – doporučuje zhluboka dýchat, poslouchat hudbu nebo cvičit jógu. Přes bluetooth se spojí se smartphonem a pravidelně vás informuje o tom, jak se vlastně cítíte. Kdybyste to náhodou zapomněli, že jo… Člověk nikdy neví.

Zvenku vypadá náramek velmi jednoduše. Na vnitřní straně jsou čtyři senzory, které měří a sledují teplotu kůže, puls a to, jak moc se potíte (měří odpor).

myfeel

Dostupný ve čtyřech barevných variantách

Osobní rady přímo pro vás

V aplikaci uvidíte denní přehled v pěkné vizualizaci. Hned zjistíte, kdy jste byli na vrcholu stresu, a jak jste se cítili v jakou denní dobu.

feel

Kdy jste nejvíc ve stresu?

„Prvním krokem ke změně negativních emočních návyků je uvědomění si jich,“ popsal spoluzakladatel a CEO Feel George Eleftheriou. „Druhým krokem je přijmout osobní doporučení.“

A proto vám náramek navrhuje, co máte dělat pro snížení stresu. Pokud zaznamená například vysokou míru naštvání, upozorní vás vibracemi, že byste se měli krotit.

Ideální dárek pro hysterickou manželku nebo zlobivé rodiče? Předobjednávat se bude moct už na jaře za cenu 149 dolarů (4 000 Kč).

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru