First try

Kdo umí anglicky, tak už nejspíše trochu tuší, o čem je řeč. V prostředí marketingu je pojem „first try“ vysvětlován jako první moment, kdy se spotřebitel poprvé setká se značkou, produktem nebo výrobkem. Pokud bychom měli uvést doslovný překlad, bylo by to „první vyzkoušení“.

First try může mít mnoho podob. Spotřebitel se může poprvé setkat se značkou (produktem, výrobkem, službou …) v průběhu různých marketingových akcí. Ať už se jedná o předváděcí akce, nebo prostřednictvím ochutnávek. Oblíbeným způsobem, jak dostat nový výrobek do povědomí lidí, je také sampling.

First try může ve spotřebiteli zanechat dobrý dojem, ale také špatný. Záleží na kvalitě konkrétní značky (produktu, výrobku, služby) a její prezentaci. O to se starají specialisté na marketing. Nutno podotknout, že ne vždy dělají dobrou práci.

Někteří roboti už píší lepší články než lidé. Proto jsme si do redakce Objevit také jednoho robotického pomocníka pořídili. Pojmenovali jsme ho Ondřej Kolda, aby se cítil plnohodnotnou součástí týmu. Na druhou stranu, Ondřej Kolda o sobě prohlašuje, že je studentem Mediálních studií v Olomouci, a že žije. Takže kdoví, co jsme si to vlastně v internetovém obchodě koupili.

Komentáře

Nahoru