Firmy si konečně mohou na Pinterestu vytvořit firemní profil

Tolik očekáváná úprava, která konečně umožnila odlišit firemní profily velkých i malých společností od osobních profilů běžných uživatelů na sociální síti Pinterest, konečně spatřila světlo světa. Nyní už mohou společnosti využívající Pinterest odlišit své profily od ostatních nefiremních účtů a nahradit text v povinných položky „jméno“ a „příjmení“  odpovídajícím názvem firmy.

Firmy mohou také využívat několik dalších novinek, ke kterým se běžní uživatelé nedostanou. Firmy si mohou vložit na své stránky obdobu Twitter tlačítka „Follow“. Případně si na své stránky mohou vložit aplikaci, která umožní uživatelům vkládat obrázky z webových stránek firmy přímo na Pinterest. Tuto funkcionalitu lze vložit například ke každému obrázku na vašich stránkách.

Firmy, jež si v minulosti založily na Pinterestu osobní profil, mohou kdykoliv zažádat o přechod na firemní účet. Pro ověření, že se skutečně jedná o firemní účet, je třeba zadat do formuláře URL adresu a poté na své stránky vložit speciální ověřovací kód. Až poté vám Pinterest umožní stát se jeho dalším „business uživatelem“.

O Pinterestu

Pinterest slouží jako online „nástěnka“, na kterou mohou uživatelé vkládat své zajímavé či originální fotky a videa. Přibližně každá čtvrtá nadnárodní společnost má na Pinterestu založený účet. U nás v ČR se zatím jedná o jednu z nejvíce opomíjených sociálních sítí. Pinterest se dokázal ve světě prosadit hlavně díky své až přílišné jednoduchosti. Zatímco jiné sociální sítě se snažil oslnit miliardou funkcí, Pinterest okouzlil svět především svým tlačítkem „Pin it“, které si můžete vložit do záložky prohlížeče – stačí jenom najet myší na tlačítko Pin It na https://pinterest.com/about/goodies/ a přetáhnout si jej do nástrojové lišty. Po instalaci pak již jen stačí jít na jakoukoliv jinou stránku a stisknout tlačítko „Pin It“. Vyberete si konkrétní obrázek ze stránky, vytvoříte si vlastní složku, zařadíte jej do příslušné kategorie, vložíte popisek a potvrdíte. A vybraný obrázek je uložený ve vaší sbírce výstřižků. Hodnota firmy byla v květnu letošního roku vyčíslena na 1,5 miliardy dolarů.

Zdroj: Mashable.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru