Firmy se po vzoru Apple zbaví jacku na sluchátka

Není to tak dlouho, co Apple představil svoji novou vlajkovou loď – iPhone 7. I když není až tak průkopnický a v mnohých věcech jen kopíruje předchozí model, v hardwaru se změn událo dost. Jednou z hlavních novinek je absence jacku na sluchátek.

Jistě jste už sami viděli spoustu vtípků na tohle téma, psali jsme dokonce i o krytu, který jack telefonu vrátí. Jenže změna je z dlouhodobého hlediska nevratná. Po Applu se totiž budou opičit další firmy.

jack-meme

Minulý týden totiž vyšla najevo aktualizace vydaná organizací USB Implementers Forum. Fórum zveřejnilo dlouho očekávanou specifikaci Audio Device Class 3.0, která mluví o nové normě pro výrobce smartphonů. Jde o to, že zvuk se bude přenášet přes USB-C.

moto-z

Průkopníkem USB-C je Moto-Z od Lenova. Ano, vidíte správně, zase adaptér…

Co to přesně znamená? No, znamená to, že v budoucnu už ani jiné telefony nebudou potřebovat konektor na sluchátka. Vypadá to, že Apple měl prostě zase náskok. To, co se dnes zdá podivné, může být za pár let běžnou záležitostí. Záleží to však na tom, kolik výrobců normu přijme a jak rychle. Co myslíte?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru