Firmy Google a Apple se dohodly a od krachujícího Kodaku odkoupily patenty

Firmy Google a Apple se dohodly a od krachujícího Kodaku odkoupily za více než půl miliardy dolarů jeho patentové portfolio. Celkově jde o 1100 samostatných patentů, které se týkají fotografií a technologií pro zpracování obrazu.

O patenty měl zájem i Google a také skupina několika asijských výrobců mobilů. Jejich jednotlivé nabídky však nebyly pro Kodak dostatečně lukrativní. Nejde o první společný obchod tohoto druhu. V loňském roce od krachujícího Nortelu odkoupila trojice firem Apple, Microsoft a Research in Motion více než 6000 patentů a zaplatily za ně 4,5 miliardy dolarů. Přebily tím tak nabídku od Googlu, který nabízel sumu 900 milionů dolarů. Prodej patentů je pro Kodak dočasnou brzdou v rozvoji firmy. Kodak totiž v současnosti prochází intenzivní restrukturalizací.

Zdroj: https://www.itbiz.cz/zpravicky/apple-a-google-spolecne-nakupuji-patenty-kodaku

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru