Dnes vyšlo 15 článků

Firmy.cz spouští službu Mikroweby pro drobné podnikatele

Firmy.cz spouští po tříměsíčním pilotním testování službu Mikroweby do ostrého provozu, neboť o službu byl skutečně zájem. Ve své podstatě nabízí jednoduchou responsivní webovou stránku druhého řádu, o kterou projevují zájem zejména drobní podnikatelé a živnostníci.

Během pilotního testování, které probíhalo od dubna do června letošního roku, Firmy.cz sepsaly seznam menších firem a živnostníků bez vlastních webových stránek. Aktivně je oslovily a nabídly jim alternativu k plnohodnotné webové prezentaci – mikrostránku. V zápatí stránky Firmy.cz byl současně odkaz, který informoval o této nové službě.

Za tři měsíce testovacího provozu bylo vytvořeno 635 mikrostránek, přičemž 70 % vzniklo z vlastní iniciativy podnikatelů.

mikroweby

Firmy.cz mění svou strategii

„Tato aktivita živnostníků nám potvrdila zájem o takovou snadnou webovou prezentaci a přiměla nás projekt Mikroweby spustit do ostrého provozu. Firmy.cz se tímto krokem posouvají od katalogu směrem ke službě, která o své firmy, zejména pak ty menší, pečuje. Právě řemeslníci, kadeřnice a další malí podnikatelé bojují s konkurencí a webové stránky jim mohou jejich podnikání nastartovat,“ objasnil manažer obchodního týmu Firmy.cz Antonín Klepáček v blogovém článku.

V současné době vlastní webové stránky nemá 26 % firem a živnostníků z katalogu Firmy.cz, přičemž celkový počet registrovaných subjektů je 606 tisíc. A komu webové prezentace chybí? Jedná se především o kadeřnické salony, lékaře pro dospělé, stomatology, účetní, advokáty, tesaře, klempíře a autoservisy.

Co Mikroweby nabízí?

Pakliže chcete využít služby Mikroweby, nabízí se vám celkem tři grafické návrhy. Upravujete hlavní fotografii, vepíšete krátký popis svého podnikání a můžete si zde nechat zobrazit i hodnocení. Další volitelnou položkou je poloha sídla či prodejny přes Mapy.cz. Nespornou výhodou je, že odpadají starosti s hostingem a vývojem webu. K webové stránce dostanete až pět e-mailů ve formátu text@nazevdomeny.cz zcela zdarma.

Po roce investujete 500 Kč, nicméně je pouze na vás, do jaké služby od společnosti Seznam.cz tyto peníze vložíte.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru