FIRMO se spojuje se startupem s firemními daty

Projekt FIRMO se spojil se startupem DATY, přičemž spolupráce těchto dvou expertů z oblasti volných dat má být přínosem především pro uživatele. Během roku 2016 FIRMO poskytovalo část své databáze portálu DATY, ale od nynějška budou zákazníci obsluhováni jen z domény FIRMO.cz. Původní uživatelé služby DATY se mohou zaregistrovat s výhodnějším tarifem.

Startup DATY se v roce 2014 zúčastnil akcelerátoru Wayra a postavil své podnikání na upozornění na změny ve firmách. Za dobu své existence získal 20 tisíc klientů. A denně ho využívaly tisíce uživatelů.

incomming-adam-kurzok-1

Adam Kurzok

„Po delší spolupráci jsme se rozhodli, že vývoj jednoho webu bude mít pro všechny větší význam a poskytne uživatelům vyšší přidanou hodnotu,“ říká Adam Kurzok, majitel DATY, který bude mít ve společném projektu na starosti obchod.

Projekt FIRMO vznikl také v roce 2014. Už od svého počátku poskytuje data o živnostnících, podnikajících osobách a firmách a eviduje jejich změny. Získává informace z různých zdrojů, které poté analyzuje a spojuje. FIRMO poskytuje přehled ekonomických ukazatelů u firem, čímž zákazníkům, kteří potřebují data a informace rychle a na jednom místě, šetří čas i peníze. FIRMO využívají například společnosti LMC s.r.o. (provozovatel portálu jobs.cz), Fischer international s.r.o., Monkey data s.r.o. či HlídačSmluv.cz.

firmo-logo

„Spojením projektů se chceme posunout blíž k našemu cíli, stát se lídrem v oblasti informací o firmách a podnikatelích. Udělali jsme první krok a od ledna chystáme velké věci, takže uživatelé se určitě mají na co těšit,“ dodává Petr Dohnal, CEO a spoluzakladatel projektu FIRMO.

Zdroj: Tisková zpráva

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru