Tisková zpráva: Firma ProQuest dokončila akvizici společnosti EBL

V rámci strategického plánu by mělo dojít ke spojení platforem EBL a ebrary do jedné samostatné platformy pro elektronické knihy

ProQuest, informační společnost zaměřená na globální výzkum, dokončila akvizici firmy Ebook Library (EBL). Díky této akvizici firma podstatně rozšířila své možnosti v oblasti archivace, správy a dodávání elektronických knih do knihoven na celém světě. Akvizice podporuje snahu společnosti ProQuest umožnit uživatelům snadné vyhledávání obsahu v různých formách, včetně knih, časopisů, dizertačních prací, novinových článků a videa.

Kari Paulsonová, prezidentka EBL a stávající zaměstnanci EBL přechází do společnosti ProQuest. Kari Paulsonová bude zastávat funkci viceprezidentky a generální ředitelky divize elektronických knih vzniklé sloučením platforem ebrary a EBL. Bude přímou podřízenou Kevina Sayara, vyššího viceprezidenta firmy pro řešení v oblasti optimalizace pracovních procesů. Jejím úkolem bude řídit strategické plánování s cílem zajistit vytvoření skutečně dobře optimalizované platformy pro sdílení a archivaci elektronických knih, založené na spojení silných stránek systémů ebrary a EBL a vytvořit co možná nejflexibilnější obchodní modely, nejrozsáhlejší databanku obsahu a účinné nástroje na podporu výzkumníků a knihovníků. Firma bude během integrace využívat zpětnou vazbu od zákazníků tak, aby mohla knihovníkům nabídnout ještě lepší řešení v oblasti práce s elektronickými knihami.

ProQuest nebude po dobu 18 měsíců od integrace žádným způsobem přerušovat nebo měnit služby pro stávající zákazníky a uživatele platforem EBL nebo ebrary. Zákazníci a partneři tak budou moci spolupracovat se svými stávajícími zástupci ve firmách EBL a/nebo ProQuest.

Více informací o společnosti ProQuest najdete na webové stránce www.proquest.com.

O společnosti Ebook Library (www.eblib.com)

Ebook Library (EBL) je předním globálním agregátorem elektronických knih, který využívají vědecké, školní, firemní a výzkumné knihovny na celém světě. Díky rozsáhlému katalogu elektronických knih od předních mezinárodních vydavatelů se firma EBL těší skvělé pověsti jako průkopník, flexibilních a inovativních modelů přístupu k těmto informacím, jako jsou například systémy Patron Acquisition a velmi oblíbený systém půjčování elektronických knih s názvem Non-Linear™. Firma EBL patří pod křídla společnosti ProQuest a má pobočky na celém světě.

O společnosti ProQuest (www.proquest.com)

ProQuest spojuje lidi tím, že jim poskytuje spolehlivé a prověřené informace. Jako důležitá součást profesionálního výzkumu si firma již 70 let buduje pověst brány ke světovým znalostem a nabízí svým uživatelům přístup k dizertačním pracím, státním a kulturním archivům a zprávám, a to ve všech formátech a podobách. Firma hraje důležitou roli zejména pro knihovny a ostatní organizace, jejichž fungování závisí na poskytování kompletních a důvěryhodných informací.

Rozsáhlý informační systém firmy ProQuest umožňuje uživatelům a vědeckým pracovníkům zvýšit produktivitu práce a poskytuje jim možnost vyhledávání, vytváření a sdílení znalostí.

Firma ProQuest je energickou a rychle rostoucí organizací, pod jejíž křídla patří projekty ProQuest®, Bowker®, Dialog®, ebrary®, Ebook Library (EBL) a Serials Solutions® a špičkové vyhledávací nástroje a služby RefWorks® a Pivot™. Kromě toho firma provozuje také webový systém pro vyhledávání informací s názvem Summon®. Firma sídlí ve městě Ann Arbor ve státě Michigan a má pobočky po celém světě.

KONTAKT: Beth Dempsey, zastupující firmu ProQuest, +1-248-349-7810 nebo beth.dempsey@proquest.com

Zdroj: ČTK/Protext

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru