Tisková zpráva: Firma GZS oznamuje celosvětové spuštění projektu Hemaglobal™ EHR, softwarového řešení pro registry pacientů s hemofilií a chorobami způsobující nadměrné krvácení

Firma GZS oznamuje celosvětové spuštění projektu Hemaglobal™ EHR, softwarového řešení pro registry pacientů s hemofilií a chorobami způsobující nadměrné krvácení

Software WebTracker-Hemophilia, který je využíván pro správu národní informační infrastruktury získal nové jméno HemaGlobal, pod kterým se bude prodávat na zahraničních trzích

Firma GZS, Inc., jednička na poli elektronických systémů pro správu lékařských záznamů a informací (Electronic Medical Records/Electronic Health Records – EMR/EHR) a přední dodavatel softwarových řešení pro správu registrů pacientů, dnes oznámila celosvětové spuštění svého řešení WebTracker-Hemophilia™ EHR, softwarové platformy pro správu registrů pacientů pod zcela novým názvem HemaGlobal™.

(Logo: https://photos.prnewswire.com/prnh/20130402/LA86901LOGO)

Aplikace HemaGlobal tak umožňuje vůbec poprvé celosvětovou správu registrů a systémů pro správu lékařských záznamů. Systém EMR/EHR pro správu a vedení registrů pacientů využívají prakticky všechny nemocnice v USA zabývající se léčbou hemofilie při léčbě krvácivých onemocnění a poruch srážlivosti krve a také pro hlášení vysoce kvalitních záznamů do Centra pro kontrolu a prevenci onemocnění (CDC – Centers for Disease Control and Prevention). Tato hlášení jsou podávána tak, aby nebylo možné identifikovat osobní údaje jednotlivých pacientů.

HemaGlobal je kompletní EMR/EHR systém určený pro provoz registrů pacientů, který nabízí stabilní a snadno rozšiřitelnou platformu pro integraci dat z různých zdrojů, včetně informací z lékáren, laboratoří, klinických oborů a archivů. Systém také nabízí řadu oblíbených aplikací pro koncové uživatele a rozhraní HL-7 pro připojení do centrálních IT systémů.

HemaGlobal je vysoce bezpečné webové řešení, které je možné provozovat přímo na internetu nebo v rámci soukromých intranetových sítí. Je určeno státním úřadům, ministerstvům zdravotnictví, nestátním organizacím, univerzitám, léčebným centrům a poskytovatelům zdravotní péče z celého světa.

„Na základě naší dlouholeté těsné spolupráce s lékaři a univerzitami při vývoji EHR registru pacientů trpících krvácivými onemocněním zde v USA, s radostí oznamujeme rozšíření našeho řešení do celého světa a doufáme, že se náš systém dočká úspěšného přijetí i na zahraničních trzích a budeme tak moci využívat globálních zkušeností s těmito onemocněními,“ řekl Dan Davis, generální ředitel firmy GZS, Inc. „Máme štěstí, že jsme našli průmyslový obor, který podporuje standardizaci EHR aplikací v globálním měřítku.“

Americké konsorcium zdravotnických zařízení zabývajících se léčbou hemofilie využívá systém EHR pro správu registrů pacientů jako celostátní infrastrukturu pro vytváření a předávání zpráv do centrálního systému pro shromažďování dat (UDC – Universal Data Collection), který provozuje organizace CDC. Stejně tak se tento systém využívá pro zasílání dat do databází MCHB (Databáze informací o hemofilii pro matky a děti – Hemophilia Data Set to Maternal and Child Health, Healthy People 2020 a také pro hlášení nežádoucích reakcí Americkému úřadu pro schvalování léčiv a potravin (FDA).

Platforma HemaGlobal si dokáže poradit s rozsáhlým spektrem krvácivých onemocnění a onemocněními poruchy srážlivosti krve, včetně mimo jiné von Willebrandovy choroby, vrozené afibrinogenémie, Glanzmanovy trombastenie, Bernard-Soulierova syndromu, hemofilie a onemocnění způsobených nedostatkem ostatních faktorů, kterými je regulována srážlivost krve.

Firma HemaGlobal umožňuje zařízením, která se zabývají léčbou hemofilie, zlepšit organizaci, analýzu a správu informací o pacientech s využitím standardizovaného a celosvětově používaného názvosloví. Představuje platformu pro bezpečnou a rychlou výměnu informací, která lékařům umožňuje zbavit se problémů a úzkých míst tradičních IT řešení v případě, kdy potřebují sdílet informace o pacientech s členy týmu z různých lékařských oborů. Uživatelské rozhraní aplikace je intuitivní a k jeho zvládnutí postačí opravdu jen o něco málo více než základní znalosti práce s výpočetní technikou.

O společnosti GZS

Na začátku 80. let minulého století vyhlásila organizace CDC San Francisko za „výchozí bod“ v boji proti epidemii onemocnění AIDS. Převzali jsme název „Ground Zero Software“ a v roce 1993 jsme spustili aplikaci *Lab Tracker™ pro HIV, která byla naším prvním systémem pro elektronické pořizování zdravotnických dat (EMR).

Od té doby je firma GZS průkopníkem a jedničkou ve vývoji softwarových řešení pro elektronické pořizování a uchovávání zdravotnických informací a softwarových řešení pro správu registrů pacientů, která využívají poskytovatelé zdravotnických služeb z celého světa. Mezi produkty, které firma v současné době nabízí, patří softwarová řešení zaměřená na hemofilii a onemocnění krve, rozštěpy páteře (spina bifida) a další produkty přizpůsobené konkrétním onemocněním a problémům. Firma GZS má širokou zákaznickou základnu a její produkty využívají univerzity, státní orgány, nestátní zdravotnické firmy, farmaceutické firmy, firmy poskytující diagnostické služby a řada dalších poskytovatelů zdravotní péče všech velikostí v USA, Jižní America a Africe.

https://www.HemaGlobal.com

info@hemaglobal.com

*Projekt Lab Tracker-HIV koupila v prosinci 2009 firma Virco Labs, Inc. (dnes Janssen Diagnostics, Inc.)

HemaGlobal™ a HemoGlobal™ jsou registrovanými obchodními značkami firmy Ground Zero Software, Inc.

Další informace:

John Hollis

oddělení firemní komunikace GZS

+1-760-327-2333

https://www.hemaglobal.com

info@hemaglobal.com

Zdroj: ČTK/Protext

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru