Firemní kultura a její důležitost

Firemní kultura určuje osobnost firmy a definuje prostředí, v němž zaměstnanci pracují. Projevuje se v celé řadě prvků, jako jsou vize společnosti, vztahy mezi zaměstnanci, působení firmy navenek atd.

Například některé firmy vsází na přátelské prostředí, kde se k sobě všichni chovají jako kamarádi. V jiných je uplatňován klasický styl hierarchie. Ukázat si to můžeme například na Googlu – podle svých vlastních slov se stále cítí jako malá společnost s neformální atmosférou. U oběda si spolu povídají lidé z různých týmů a zaměstnanci se klidně pobaví i s Larrym a Sergeyem (zakladatelé Googlu).

Proč je firemní kultura tak důležitá?

Firemní kultura je nejdůležitější pro zaměstnance, kterým se prostě lépe pracuje v příjemném prostředí. Druhým důvodem, proč se vyplatí ji budovat, je veřejnost. Společnosti, kde panuje přátelská atmosféra, dělají lepší dojem i na zákazníky, partnery atd.

Jak úspěšně tvořit firemní kulturu?

Spoustu informací na toto téma bude možné se dozvědět na konferenci MotivP. Tato vzdělávací společnost se soustředí právě na témata managementu a marketingu, pravidelně pořádá různé přednášky, konference a také natáčí vide na svůj web. Chcete-li si o firemní kultuře podebatovat s odborníky i zástupci jiných firem, navštivte nějakou z jejich konferencí nebo Business Brunch, což jsou komornější akce v užším kruhu.

Tisk

Na 8. června chystá MotivP v Praze přímo konferenci s názvem Firemní kultura. Přislíbených je více než 10 řečníků, mezi nimiž nebude chybět ani František Hroník, uznávaný odborník na kognitivně behaviorální psychologii v business prostředí. Dojde řeč na to, že každá firma dnes potřebuje být osobitější, ale před budováním osobnosti by si měla položit pár základních otázek. Účastníci se také seznámí se zajímavými lidmi a jejich pohledem na správnou firemní kulturu.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru