Dnes vyšlo 15 článků

Televize Firefox od Panasonicu jdou do prodeje

Televize Firefox od Panasonicu jdou do prodeje

První televize využívající nový Firefox OS jsou konečně v prodeji. Mozilla dnes ráno oznámila, že celkem šest modelů televizí vyrobených firmou Panasonic využívá jejich nového operačního systému Firefox OS. Tyto televize se zatím budou prodávat pouze v Evropě, k celosvětové distribuci by pak mělo dojít v rámci několika měsíců.

Mozilla a Panasonic svoji spolupráci zahájily zhruba před rokem. První výsledky jejich práce pak byly světu představeny v lednu tohoto roku. Velmi pozitivní ohlasy se snesly především na hlavu nového uživatelského rozhraní navrženého Mozillou, jež je mnohem přehlednější než rozhraní, které bylo u televizí Panasonic využíváno v minulosti. Ostatně, Masahiro Shinada, ředitel Panasonicu v oddělení pro výrobu TV, v jednom z vyhádření prohlásil:

„Pro naše televize musíme vytvářet uživatelsky příjemnější rozhraní, které si uživatel může přizpůsobit k obrazu svému.“

Uživatelské rozhraní Firefox OS je přehledné.

Uživatelské rozhraní Firefox OS je přehledné.

Důležitý krok

Pro Mozillu úspěšné dokončení první série televizí využívajících jejího operačního systému znamená velmi významný posun vpřed, jelikož se jí podařilo dostat na trh, kde se snaží prorazit stále více společností podobného ražení. Například Apple zkouší štěstí se svojí Apple TV, Google má Android TV, Samsung má Tizen a takhle bychom mohli pokračovat dál. Největším esem, které má Mozilla proti ostatním v rukávu, je optimalizace Firefox OS pro HTML5, což pochopitelně značně zlepší výkon prohlížených webových aplikací.

Firefox OS zatím využívají následující modely televizí Panasonic: CR850, CR730, CX800, CX750, CX700 a CX680.

Zdroje: TheVerge, Mozilla

Milovník filmografie Stanleho Kubricka a žánru noir. Píše o tématech, která ho zajímají a snaží se je podat tak, aby byla pro čtenáře co nejatraktivnější.

Komentáře

Nahoru