Dnes vyšlo 15 článků

Firefox pro Android mění visáž

Zbrusu nového uživatelského rozhraní pro prohlížeč Firefox se dočkali uživatelé tabletů. Verze nesoucí označení 36 překopává od základu vše, na co byli zvyklí více než dva roky. Kromě vizuálních změn došlo i k několika změnám technickým, které nejspíš na první dobrou nepostřehnete.

Nový Firefox 36 přináší změny, které budou dostupné pouze uživatelům tabletů. Uživatele ostatních mobilních zařízení žádné výraznější změny nečekají. Asi nejvíce patrnou změnou je kompletně přepracované uživatelské rozhraní, jehož cílem je zpříjemnit používání některých základních funkcí. Například kritizované přepínání mezi panely bude nově probíhat pomocí speciální obrazovky (viz. obrázek).

Co se týče technických změn, tak nový Firefox 36 nabízí plnou podporu HTTP2, což umožňuje mimo jiné rychlejší prohlížení stránek.  Další novinkou je nová podpora add-onů, které dají uživatelům větší volnost v personalizaci. Seznam dostupných add-onů je možno nalézt na oficiálním blogu. I když se nový Firefox na první pohled nikterak neodlišuje od ostatních mobilních prohlížečů, což je však dle oficiálního vyjádření společnosti Mozzila záměr, tak určitě stojí za vyzkoušení.

Milovník filmografie Stanleho Kubricka a žánru noir. Píše o tématech, která ho zajímají a snaží se je podat tak, aby byla pro čtenáře co nejatraktivnější.

Komentáře

Nahoru