Dnes vyšlo 15 článků

Finská společnost vyvíjí způsob, jak platit obličejem

Finská společnost vyvíjí způsob, jak platit obličejem

Než se nadějete, můžete se ocitnout uprostřed Helsinek bez telefonu i platební karty. To vás ale od nákupů vůbec nezastaví. Finská společnost Uniqul si patentovala novou technologii, která vám umožní platit pomocí rozeznání vaší tváře.

Až se příště zastavíte na benzinc enebo v obchodním domě, nevytahujte hned z kapsy kartu. Stačí, když se podíváte do kamery, počkáte, až rozezná váš obličej a když se na obrazovce objeví vaše údaje, jen zmáčknete OK.

Vše má samozřejmě nějaký háček a tento vynález není výjimkou. K tomu, abyste mohli platit pomocí technologie rozeznávání tváří, musí mít Uniqul k dispozici informace, týkající se vaší kreditní karty. Uniqul sám ale tvrdí, že veškerá data jsou u něj pod ochranou „armádní úrovně“.

Poplatek za službu se zvyšuje s tím, jak velké dostanete hřiště pro placení obličejem

Společnost vyvinula technologii pro několik typů placení – peníze se vám mohou odečítat z kreditní karty nebo z účtu PayPal. Služba je pochopitelně zpoplatněná a výše poplatku se odvíjí podle rozlohy oblasti, kde chcete službu uplatňovat. První úroveň by měla stát zhruba 1 dolar měsíčně a za to „dostanete“ rozlohu 1-2 km od bodu, který si sami zvolíte. Další úrovně jsou samozřejmě dražší, ale akční rádius, kde lze platit obličejem, se úměrně tomu také zvětšuje.

Služba by měla být nejprve spuštěna v Helsinkách a postupně se snad rozšíří do dalších oblastí. Měli byste o takovou službu zájem? Má to budoucnost?

Zdroj: https://mashable.com/2013/07/25/facial-recognition-payment/

Komentáře

Nahoru