Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Finančním ředitelem roku 2017 se stal Juraj Strieženec z Kiwi.com

Finančním ředitelem roku 2017 se stal Juraj Strieženec z Kiwi.com

Ocenění Finanční ředitel roku 2017 předávané Klubem finančních ředitelů převzal letos Juraj Strieženec z kiwi.com. CFO firmy přikládá vítězství zejména rychlému růstu firmy a výsledkům v její operativní činnosti.

Rada Klubu letos navrhla osm kandidátů. Základním kritériem pro nominaci byly mimořádné výsledky ve finančním řízení. Vítěze vybírala odborná porota složená z členů Rady Klubu, Finanční akademie, vybraní finanční experti z vysokoškolského a bankovního prostředí, zástupci průmyslu a médií.

V případě vítězství Juraje Striežence jsme ocenili hlavně nárůst obratu společnosti o více než 125 procent, celkové snížení nákladů a zvýšení efektivity podpůrných oddělení o více než 10 procent,”komentuje rozhodující fakta prezident Klubu Dean Brabec.

Juraj_Striezenec_Kiwi.com

„Pro mě je to potvrzení, že děláme svou práci dobře, já i můj tým. Seznam nominovaných byl velmi silný, takže o to větší překvapení to bylo. Fakt, že jsme cenu získali od profesní organizace, je pro mě o to významnější,”komentuje své vítězství Strieženec, jehož pozornost bude v následujícím období koncentrována na silný růst firmy a s ním související nové možnosti v interních procesech. 

O společnosti Kiwi.com

Společnost Kiwi.combyla založena jako start-up čtyřiadvacetiletým Oliverem Dlouhým v Brně v roce 2012. Kiwi.com díky svému algoritmu, tzv. virtuálnímu propojování (virtual interlining), který se zaměřuje na kombinace letů nespolupracujících aerolinek, vyhledává a sestavuje unikátní letecká spojení a cenové nabídky letenek. Společnost také nabízí záruku navazujících spojení, tzv. Kiwi.com Guarantee. První letenky společnost prodala v březnu 2013 v desítkách kusů, zatímco dnes její měsíční obrat dosahuje více než 1,5 miliardy Kč při průměrných 8 000 objednávkách denně. Kiwi.com dnes má globálně více než 1 700 zaměstnanců. Společnost se stala nejrychleji rostoucí technologickou firmou ve střední Evropě za rok 2017, když zvítězila v Deloitte Technology Fast 50. V hodnocení Deloitte Technology Fast 500 EMEA Kiwi.com obsadila v konkurenci 500 firem 7. místo. Za poslední 4 roky její tržby vzrostly o 7 165 % na více než 8,5 miliardy korun (332 milionů eur) v roce 2016. Do první desítky pro Evropu, Blízký východ a Afriku se přitom žádná česká firma ještě nikdy neprobojovala. Společnost Kiwi.com dnes zpracovává na 50 milionů vyhledávání denně a nabízí více než 225 tisíc aktualizovaných cen za minutu, svým uživatelům zároveň zprostředkovává nejlepší nabídky prostřednictvím notifikací a upozornění na cenu.

Zdroj, text/foto: kiwi.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru