Finanční úřady jsou v pátek zavřené. Stihli jste odevzdat daňové přiznání?

Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) jsou povinny podat daňové přiznání za rok 2015 nejpozději do 1. dubna 2016. Přestože lhůta je stanovená zákonem, finanční úřady jsou právě poslední den odevzdávání zavřené. A pokud jste nestihli podat daňové přiznání poslední březnový den, sankci se nevyhnete. Zaplatíte pouze za to, že vše necháváte na poslední chvíli.

Finanční úřady chtějí tímto nečekaným rozhodnutím ukázat, že byste se neměli spoléhat vždy na poslední termíny.

stana1

Daňové přiznání dnes už neodevzdáte. Finanční úřady jsou zavřené.

„Každý rok jsou úřednice na finančních úřadech dne 1. dubna výrazně vytížené. Rozhodli jsme se letos zvolnit, neboť 1. dubna (Apríl) vychází právě na pátek. Úřednice si tak udělají prodloužený víkend. A živnostníci, kteří nechávají odevzdávání na poslední chvíli, mají smůlu. Budou muset zaplatit sankci ve výši 150 % vypočtené daně. A když má daň nulovou, potom sankce činí 5 000 Kč,“ prozradila mluvčí Finanční správy České republiky.

Daňové přiznání musí podat každý podnikatel, který v roce 2015 (stačí i část roku) měl nějaké příjmy z podnikání (také z vedlejší SVČ) a tyto příjmy přesáhly hranici 15 tisíc korun. Povinnost se dotýká také osob, které měli příjmy ze závislé činnosti (plat zaměstnance), z pronájmu anebo podílu na zisku. Pozor! Daňové přiznání podávají také OSVČ, které za loňský rok vykázaly daňovou ztrátu.

Pakliže patříte mezi opozdilce, kteří se chtěli dnes vydat na finanční úřad, připravte si peníze na zaplacení sankce.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru