Dnes vyšlo 15 článků

Filmy Paramount Pictures se objevily oficiálně na YouTube

Uživatelé sítě YouTube a Google Play v Kanadě a USA si mohou online půjčovat filmy společnosti „Paramount Pictures“. Půjčovna filmů funguje od roku 2010. Ale první filmy z velkých hollywoodských studií se objevily až v dubnu 2011.

Pro uživatele bude k dispozici přístup k cca 9.000 snímkům Paramount Pictures. Servisy Google Play a Google Play Store, který nahradil Android Market, byly spuštěny minulý měsíc. Podle licenčního ujednání mezi YouTube a Paramount bude uvolněno nejprve asi 500 filmů. Cena dohody není známa.

Uživatel dostane možnost zaplatit a do 30 dní film zhlédnout. Dostupný bude do 48 hodin od platby. Cena bude 2,99 – 3,99 USD v běžném rozlišení. V HD formátu bude o dolar dražší.

Službu je možné využít přes vyhledávač, smartfon nebo tablet. Funguje také přes Google TV. Do konce roku by filmy Paramount Pictures měly být dostupné také v dalších zemích.

Paramount Picture letos slaví 100 let vzniku a patří mezi 6 největších studií USA. Pikantní je, že vede s Googlem soudní spor o 1 miliardu dolarů za narušování práv. Před Paramountem uvolnili svoje filmy: Disney, Sony Pictures Entertainment, Warner Bros a Universal.

Uživatelé YouTube denně prohlédnou kolem 4 miliard snímků a každou minutu nahrají 60 hodin videa.

Zdroj: Boston News

Komentáře

Nahoru