Dnes vyšlo 15 článků

Filmový portál ČSFD představil svůj první seriál z kalifornských Warner Bros. Studios.

Vydejte se na prohlídku slavných hollywoodských ateliérů prostřednictvím exkluzivních záběrů kameramana Daniela Bordovského a Chase DuBose. Právě pod jejich rukama vznikl unikátní materiál pro první český seriál, který pro své fanoušky natočil filmový portál ČSFD.cz v čele se zakladatelem webu Martinem Pomothym. Kamera vás zavede na místa, která byste neměli šanci vidět jinak než při osobní návštěvě ateliérů.

Hollywood2

V dubnu letošního roku se tým složený ze zakladatele webu Česko-Slovenská filmová databáze Martina Pomothyho, českého kameramana Daniela Bordovského, amerického kameramana Chase DuBose a herečky Terezy Srbové vydal do hollywoodských ateliérů. Na tom by nebylo nic divného, kdyby se zde nechystali natáčet prostory, do kterých obvykle kamera nesmí. K získání vzácného povolení jim tehdy pomohla společnost Vertical Entertainment, která se stará o kinodistribuci filmů Warner Bros. pro Českou republiku. A tak po pěti hodinách natáčení vznikl první seriál portálu ČSFD.cz nazvaný Prohlídka filmových studií: Warner Bros. Studios (eng. Exploring Movie Studios: Warner Bros. Studios).

Celkem čtyři epizody, které spatřily světlo světa během listopadu, zavedou diváky do nejrůznějších zákoutí hollywoodských ateliérů, kde se natáčeli například Spiderman, Wonder Woman nebo Blade Runner. Využijte jedinečné příležitosti a staňte se virtuálním turistou, aniž byste se museli zvednout ze svého křesla. Můžete se tak zdarma podívat do míst, která se stala hlavním dějištěm slavných filmových trháků. Epizody nesou názvy Jakékoliv náměstí & Venkovní lokace, Archiv & Rekvizity, Automobilový trezor a Úsek 48: Ze scénáře na plátno. Ke zhlédnutí jsou online přímo na webu filmové databáze.

O postprodukci se postarala společnost ManaWorld.eu, která veškeré práce zvládla během jediného měsíce. Martin Pomothy se k projektu, který stál 80 000 korun, vyjádřil pro český web Médiář: „Je to náš první seriál realizovaný pro naše filmové fanoušky, do budoucna bychom chtěli určitě s vlastní tvorbou pokračovat a chystáme se navštívit také další filmová studia po světě.“

Zdroj text/foto: csfd.cz, mediar.cz, Photo © POMO Media Group via csfd.cz

Svůj život momentálně dělí mezi studium médií a andragogiky, drobnější copywriterské projekty a stáže. Po gymnáziu vedly její kroky na univerzitu, do regionální redakce novin a reklamní agentury, kde postupně získala cenné zkušenosti z oblasti žurnalistiky a reklamy, kterých si dodnes velmi váží. Ve volném čase se věnuje koordinaci festivalů po stránce PR. Skutečný odpočinek jí přináší vyčerpávající sport, dobrá kniha nebo kvalitní film.

Komentáře

Nahoru