Dnes vyšlo 15 článků

Film Steve Jobs si za víkend vydělal víc než jakýkoliv jiný film, který vyšel tento rok

Příběh vizionáře a zakladatele společnosti Apple opět ožívá na plátnech. Před několika málo dny totiž vyšel do amerických kin nový životopisný film Steve Jobs, který si za víkend vydělal více než jakýkoliv jiný film, který vyšel tento rok.

Čtyři roky po smrti největšího vizionáře a zakladatele společnosti Apple Inc. vychází další životopisný film, tentokrát podle Aarona Sorkina. Ten svému filmu věnoval opravdu velké naděje a už od začátku to s ním neměl zrovna lehké. Proti filmu se totiž stavěla bývalá manželka Laurene Powell a několik dní před oficiální vydáním i ti nejvyšší představitelé kalifornského Applu. Dle nich prý film zkresluje Steva, kterého oni potkali.

Skoro půl milionu dolarů za víkend

Apple však v tomhle film nedokázal plně bojkotovat. Životopisný snímek o muži, co vybudoval miliardovou společnost z garáže již první víkend vydělal více než jakýkoliv jiný film, který letos vyšel. Film Steve Jobs totiž během dvou dnů vydělal neuvěřitelných 520 942 tisíc dolarů, přičemž ze všech čtyř kin v LA a New Yorku utržil v průměru 130 tisíc dolarů. Celkem dobrá čísla na to, že film vetoval i samotný Apple… Nemyslíte?

steve-jobs

U nás v České republice si na film přinášející nový náhled do života Steva Jobse, budeme muset ještě dlouho počkat. Multikina plánují oficiální premiéry k datu 12. listopadu. 

Komentáře

Nahoru