Tisková zpráva: Ferrero Group pokračuje v investicích v Turecku, jsou zaměřeny na odvětví lískových oříšků

Lucemburg, 29. července 2014 – Ferrero Group, jeden z lídrů v odvětví cukrářských výrobků, pokračuje v posilování svých aktivit na trhu lískových oříšků. Cílem skupiny je zaručit a dále zlepšovat kvalitu primárních surovin, které vytvářejí jedinečnou chuť mnoha jejích populárních výrobků, k nimž patří například Nutella, Ferrero Rocher či Kinder Bueno.

V rámci této strategie získala Ferrero Group 100% podíl v rodinném podniku Oltan Group, který představuje celosvětově vůdčí subjekt v nákupu, zpracování a marketingu lískových oříšků, s ročním obratem přesahujícím 500 milionů dolarů.

Sídlo Oltan Group se nachází v tureckém Trabzonu a samotná skupina působí ve všech hlavních oblastech pěstování lískových oříšků, přičemž jejích pět výrobních zařízení zajišťuje vývoz do Evropské unie a na další významné trhy po celém světě.

Danou transakci ještě čeká konečné schválení ze strany příslušných regulačních orgánů.

Tato akvizice posílí aktivity společnosti Ferrero v oblasti společenské odpovědnosti zaměřené na udržitelné zemědělské postupy. Ferrero v tomto ohledu již nyní v Turecku podniká aktivní kroky prostřednictvím specializovaného programu Ferrero Farming Values (FFV). Tento program vychází ze specifických zásad a zaměřuje se především na prohlubování zemědělských kompetencí všech zemědělců a zlepšování jejich možností zvyšovat příjmy.

Styčné body mezi dlouhodobým a na kvalitu zaměřeným investičním přístupem společnosti Ferrero a systematické, hodnotné a konsolidované činnosti Oltan Group na tureckém trhu s lískovými oříšky se tak v budoucnu stanou významnou příležitostí pro udržitelný a silný růst tureckého sektoru lískových oříšků.

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru