Ferrari dá každému ze svých zaměstnanců 5000 eur za úspěšný prodejní rok

Automobilku Ferrari zaručeně netřeba představovat. Tato společnost se totiž stala synonymem pro luxusní sportovní vozy, které vyhrají snad každou závodní cenu. To není žádná novinka, ale to, že se majitelé této společnosti rozhodli poměrně štědře odměnit své zaměstnance, to za zprávu považovat lze.

Jak nejlépe ocenit své zaměstnance, kteří celý rok tvrdě dřou a pracují na vašem úspěchu? Naprosto jednoduše, ukažte jim, jak pro vás jsou důležití. Neboť právě zaměstnanci jsou gró vašeho byznysu.

Ferrari tedy v důsledku úspěšného prodejního roku uveřejnila tiskové oznámení, ve kterém v pátek oznámila, že každému ze svých zaměstnanců dá jako symbolickou odměnu 5 tisíc eur. V přepočtu na naše koruny to vychází někde na 135 tisíc, což je celkem slušná částka. Není to však poprvé, co nějaká společnost darovala svým zaměstnancům až směšně vysokou odměnu

ferrari-logo_0

Ferrari štědře investuje do svých zaměstnanců

Teď ještě více k číslům, společnost aktuálně zaměstnává více jak 2850 lidí, což když spočítáme, za speciální odměny vynaloží vedení společnosti neuvěřitelných 380 milionů korun.

Ferrari vstupuje na burzu

Další novinkou, kterou můžeme takto krásně spojit je fakt, že se automobilka “odštěpuje” od svého mateřského koncernu Fiat Chrysler Automobiles. Akcionáři vyloučení divize schválili již minulý čtvrtek, přičemž Ferrari má na burze své akcie již někdy od října. V pondělí 4. ledna se s nimi začne ve velkém obchodovat na milánské burze.

Zdroj: Reuters

Komentáře

Nahoru