Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Fenomén Wimbledon

Fenomén Wimbledon

Vysoké teploty, koupání, jahody a Wimbledon to vše značí, že léto oficiálně začalo. Jedna z nejvíce oslavovaných sportovních událostí světa se tradičně koná koncem června v Londýně a trvá celé dva týdny. Wimbledon není jenom fantastická podívaná, ale také nabízí příležitost pro nesčetné množství sázek. V roce 2014 celkový objem sázek v České republice dosáhl rekordních 220 milionů korun a spousta sázkových kanceláří nabízí lákavé promo akce. Jako například tento Betano promo kód. Chcete si tipnout kdo bude vítězem a přesný počet setů? Letos bylo klání na tenisových kurtech obzvlášť zajímavé, protože se konlo bez osminásobného šampióna Federera, a bez Ruských a Běloruských hráčů. Navíc se na  kurty se vrátila nejlepší teniska světa Serena Williamsová.  To vše hodně zamíchalo sázkovými kurzy.

To musíte vědět

Vůbec první tenisový zápas inaugurace turnaje se odehrál ve Wimbledonu v roce 1877. Televizní přenosy začaly až v roce 1937.První tenisový zápas při zahájení turnaje se odehrál ve Wimbledonu v roce 1877. V té době ještě nebyla vynalezena televize, což znamenalo, že jste mohli sledovat hry pouze na stadionu.

V zápasech se každoročně používá kolem 54 000 malých žlutých tenisových míčků. Ty se po každém sedmém až deváté zahrání vyměňují za nové, aby byly v top kondici. Oficiálním dodavatelem je od roku 1902 firma Slazenger. Pokud jste opravdu skalní fanoušek tak Vás potěší to, že si je na konci soutěže můžete za pár liber koupit. Výtěžek jde na charitativní účely.

Budete se asi divit, ale největší Wimbledonskou hvězdou nejsou Američanky Williamsovy nebo Švýcar Roger Federer, ale fešný Brit Rufus. Tento miláček publika má na Twitteru přes 10 000 následovníků. Rufus je ale jiný než ostatní hvězdy.  Raději, než by se honil po tenisovém kurtu za míčkem tak raději na ním krouží a odhání místní holuby.

Turnaje někdy trvají i hodiny, a to člověk vyhladoví. K Wimbledonu patří jahody se smetanou, kterých se sní obrovské množství. Jenom v předchozím roce se jich na trávnících servírovalo něco kolem 30 tun a spotřebovalo se 7 tisíc litrů čerstvé smetany. Jahody jsou vždy první jakosti a z hrabství Kent. Aby se zachovala jejich kvalita a čerstvost jsou ve 4 hodiny ráno svezeny z farmy, do Wimbledonu dorazí kolem 9 hodiny ranní a hosté si na nich můžou ještě ten samý den pochutnat.

Příští tenisový turnaj se bude konat od 03. července do 16. července tak pokud neplánujete cestu do letního Londýna a budete raději přilepeni k televizním obrazovkám mrkněte se také na Wimbledonské Muzeum tenisu, kde se o tomto fantastickém sportu a Wimbledonské tradici dozvíte více.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru