Dnes vyšlo 15 článků

Fenomén v kočičí podobě – Grumpy Cat

Fenomén v kočičí podobě – Grumpy Cat

Každá verze OS X nesla jméno jedné kočkovité šelmy. Začalo to s OS X 10.0, který nesl název „Cheetah“ a končí to prozatím verzí „Mountain Lion“. Apple tak vystřídal již 9 názvů (ve skutečnosti deset, protože veřejná betaverze OS X 10.0 se nazývala „Kodiak“). Teď přichází „Grumpy cat“.

Fenomén v kočičí podobě - Grumpy Cat

Věčně naštvaná kočička – Grumpy Cat

Seznam názvů OS X podle vydání

  • OS X 10.0 Cheetah (2001)
  • OS X 10.1 Puma (2001)
  • OS X 10.2 Jaguar (2002)
  • OS X 10.3 Panther (2003)
  • OS X 10.4 Tiger (2005)
  • OS X 10.5 Leopard (2007)
  • OS X 10.6 Snow Leopard (1009)
  • OS X 10.7 Lion (2011)
  • OS X 10.8 Mountain Lion (2012)
  • OS X 10.9 Grumpy Cat (2013) – tedy snad

Grumpy Cat – neustále naštvaná…

Grumpy Cat bude (jestli tedy nakonec bude) opravdu originálním maskotem nové verze OS X. Svoji přezdívku získala od toho, že vypadá velice rozzlobeně. Její majitel Tabatha Bundesen říká, že to je kvůli jejímu malému vzrůstu – zřejmě by chtěla být větší. Rozhodně by se v tomto případě ale hodilo umět mluvit se zvířaty. No vás by nezajímalo, jak to ta kočka vydrží tvářit se pořád tak naštvaně?

První Grumpy Cat meme, který se začal masově šířit.

První Grumpy Cat meme, který se začal masově šířit.

… přestože má vše, co může chtít

Grumpy Cat se navíc mračí i přesto, že má téměř všechno, co by si kdo mohl přát. Má milující rodinu, je slavná, dokonce se o ní chystá film. Produkční společnost Broken Road se dohodla s jejími manažery (!) na tom, že s ní natočí rodinný celovečerní film v duchu Garfielda.

Slavnou po 5 měsících života

Kočka, která se ve skutečnosti jmenuje Tardar Sauce, se narodila 4. dubna 2012. Slavnou se tak stala již jako velmi mladá. Na Facebooku má její stránka zhruba milion like a 30. května letošního roku se dokonce objevila na titulní straně The Wall Street Journal.

Poprvé slavnou se stala poté, co byla její fotografie dne 22. září 2012 publikována na Reddit. Mnoho lidí si myslelo, že je tahle fotografie fake, že byla upravena v Photoshopu. Aby majitel dokázal, že kočka je skutečně taková, jak bylo vidět na fotografii, publikoval několik videí, ve kterých vystupovala, na YouTube. Tyhle videa se začala šířit a jejich popularita roste dodnes.

Žít 9 životů může být někdy asi docela nuda. Ani se není čemu divit, že je z toho Grumpy Cat tolik znechucená.

Žít 9 životů může být někdy asi docela nuda. Ani se není čemu divit, že je z toho Grumpy Cat tolik znechucená.

Nepodobá se svým rodičům

Majitel si není úplně jistý o jejím plemeni a prý dokonce není podobná ani svým rodičům. Vypadá jako zástupce plemene Ragdoll nebo Showshoe, ale žádní kocouři těchto plemen se kolem domu majitele nemotaly, takže aby byl její otec tohoto plemene je vlastně nemožné. Její máma je domestikovaná krátkosrstá kočka, otec má šedé a bílé pruhy. I když vzhledem k promiskuitě koček by mohl být otec i jiný.

Rodiče Grumpy Cat - vlevo matka, vpravo otec. Vzhledem k promiskuitě kočky může být ale otcem i nějaký úplně jiný kocour.

Rodiče Grumpy Cat – vlevo matka, vpravo otec. Vzhledem k promiskuitě kočky může být ale otcem i nějaký úplně jiný kocour.

Naprosto zdravá

I když to tak na první pohled možná trochu nevypadá, Grumpy Cat navštěvuje pravidelně veterináře a nevykazuje známky nějakého zdravotního poškození. Jen se při chůzi trochu kolébá – kvůli malému vzrůstu, jinak je dokonalým koťátkem. Tedy až na ten výraz…

Mazlivá a roztomilá

Její majitel ale tvrdí, že v 99% času je normální kočkou. Hraje si, přede a působí jako normální kočka. Miluje schovávání se za závěsy. Před kamerou není příliš často, jak si mnozí lidé myslí. Fotí se jen několikrát za týden, zřejmě je trochu stydlivá. Je ale váženým členem rodiny. Jinak je totiž prý velmi mazlivá a roztomilá. Ale nevím… Chtěli byste se mazlit s někým, kdo se na vás celou dobu mračí?

Fenomén v kočičí podobě - Grumpy Cat

Věčně naštvaná kočička Grumpy Cat tisíckrát jinak

Věčně naštvaná kočička Grumpy Cat tisíckrát jinak

Věčně naštvaná kočička Grumpy Cat

Věčně naštvaná kočička Grumpy Cat tisíckrát jinak

Věčně naštvaná kočička Grumpy Cat a opět vtipný obrázek

Věčně naštvaná kočička Grumpy Cat tisíckrát jinak

Internetový fenomén – kočička Grumpy Cat tisíckrát jinak

Věčně naštvaná kočička Grumpy Cat tisíckrát jinak

Nasraná kočka Grumpy Cat a její vzkaz na Valentýna

Zdroje: grumpycats.com, moviezone.cz

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru