FCA: Když online kurzy skutečně fungují

FCA: Když online kurzy skutečně fungují

Jistě si dobře pamatujete na loňský boom tzv. milionových impérií. S prvním přišel David Kirš, na nějž a jeho vymývání mozku si jistě vzpomínáte. Pak se objevila spousta dalších lidí, kterým se zdálo jednoduché vydělávat na informacích, které budou někomu v ucelené formě poskytovat. Ale jak to vypadá, když tenhle koncept skutečně funguje?

Ano, mezi tou spoustou neúspěšných projektů, které se pokoušely vám online předat znalosti a z velké části po krátké době zanikly, se nachází i pár takových, které skutečně fungují. Jejich autoři za nimi nestojí jen pro zisk a prošlo jimi spoustu spokojených lidí.

A v čem to je, že některým se daří a některým ne?

Ukázat si to můžeme na FirstClass Academy. Možná znáte web FirstClass.cz, který měsíčně navštíví 600 000 čtenářů. Tak přesně s ním je tento online kurz spojený a právě čtenáři se ho často účastní. Lidem nestačí jen číst, chtějí rady, konzultace a další pomoc. A protože jsou většinou nespokojení v zaměstnání, zaměřuje se FCA na podnikání.

Online kurz je dostupnější

Důležité je uvědomit si to, že pokud je kurz online, neznamená to automaticky, že je nedůvěryhodný. Ano, více věříte někomu, s kým se uvidíte osobně. Je to podobné jako s online nakupováním. Kurz je dostupný online formou, aby to bylo pro všechny snadnější.

Jednak se jeden člověk nemůže stihnout věnovat 10 000 účastníkům kurzu – i kdyby se všichni byli schopní sejít na jednom místě, nejde to. A jednak právě už kvůli zmiňovanému místu – deset tisíc lidí se společně nesejde.

Online kurz se vám přizpůsobí

Například v FCA máte prakticky úplně volný režim. Přečtete a pustíte si to, co potřebujete, kdykoliv se vám zachce. Aktuálně běží kurz pro začátečníky v podnikání, přijdou ale i další a v plánu jsou rovněž jiné oblasti. Podnikání je teď na programu proto, že je pro čtenáře nejpřínosnější. Až je bude zajímat něco jiného, přijde jiná nabídka online kurzů. To je určitě významné plus. Je potřeba umět dynamicky měnit nabídku podle poptávky čtenářů.

fca-jak-to-funguje

V podstatě je jen na vás, jak si to rozvrhnete

No a nakonec je tu asi jeden z nejdůležitějších faktorů. Pochybné online kurzy jsou pochopitelně placené. FCA ne. Nebojí se investovat do lidí své peníze.

fca-video

Třeba takové natáčení videa s profesionálním štábem něco stojí. Ale FCA se nebojí investovat peníze do svých čtenářů.

„Jediný problém je spojen s tím, že se denně hlásí cca 400 nových lidí a všichni chtějí komunikovat přímo se mnou, což není v mých silách. Přemýšlíme o nějakém intenzivním kurzu pro ty, kdo na podnikání opravdu spěchají a chtějí osobní péči, pravidelné konzultace. Ten už by pochopitelně zpoplatněn byl. Uvidíme,“ vysvětlil Petr Casanova, zakladatel FirstClass.cz.

A víte, co ještě? Není to jen obyčejný kurz. Tím, že zhlédnete pár videí a přečtete trochu textu, to nekončí. Pro nejzajímavější podnikatelské nápady z kurzu jsou vyjednaní investoři. Takže pokud budete nápadití, pomohou vám dotáhnout nápad až do konce.

Vidíte ten rozdíl? Můžete natočit pár videí a sepsat všeobecně známé poznatky do pár stránek textu. Nebo můžete skutečně pomáhat.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru